Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 9. 2018
spor jak to celé dopadne?

Čas na dohodu se krátí. Ledecká potřebuje závodit už za 8 dnů!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká a její zástupci se společnosti Sport Invest jsou ve sporu se Svazem Českých lyžařů. V úterý večer se sejde Výkonný výbor svazu. Čas totiž hoří. Už za 8 dnů totiž dvojnásobná olympijská vítězka potřebuje jet první závody.

Co je podstatné, Český lyžařský svaz musí poslat přihlášku 8 dnů před závodem. Trenér Tomáš Bank o tuto formalitu žádal. Jenže má to háček, Ledecká nepodepsala reprezentační smlouvu a podle vyjádření společnosti Sport Invest ani stávající podmínky přijmout nechce.


Trenér Tomáš Bank přesto věří, že Ester se na startu závodu v El Coloradu postaví. „Potřebujeme, aby si do této disciplíny vyjela lepší body,“ podotkl Bank ze zámoří pro iDnes. „Přihlášku je nutné podat osm dní před závody. Ester je tu zatím v pohodě, trénujeme a doufáme, že pojedeme,“ dodal. O ultimátu podepsat smlouvu do konce srpna přitom prý vůbec netušil.


Samotná Ester věří, že vše dobře dopadne. "Šéfové Svazu lyžařů přece nejsou moji nepřátelé a hlavně - jsou tu od toho, aby podporovali lyžování,“ věří Ledecká.


Jednání Výkonného výboru Svazu lyžařů začne v úterý v 18 hodin a jednat se možná bude až dlouho do půlnoci. Čas ale opravdu hoří.

ram TN.cz