takřka bezchybný

Čaroděj Whitlock vyřadil Van Gerwena, vypadl i Gary Anderson

Simon Whitlock
Zdroj: Profimedia
Simon Whitlock
Jiří Průša
Jiří Průša
10.10. 2020 23:07
Téma:

V sobotu večer fanoušci nejlepších světových šipek mohli sledovat čtvrtfinálová utkání na World Grand Prix. K vidění bylo hned několik překvapení. Z turnaje vypadl nejprve Gary Anderson a poté Simon Whitlock excelentním výkonem vyřadil Michaela van Gerwena.

Hned první čtvrtfinále přineslo velké překvapení. Gary Anderson proti světovému hráči číslo 73 Dirku van Duijvenbodemu prohrál první dva sety a ve třetím prohrával 0:2 na legy. Nizozemec ale netrefil šipku na vítězství v zápase a Anderson třetí set vyhrál. V tom čtvrtém už Van Duijvenbode překvapení dokonal. Světovou devítku porazil 3:1 na legy, tedy celkově 3:1 na sety, což ho posunulo již do semifinále World Grand Prix.


Na tomto turnaji se hraje systém double-in double-out, takže hráči musí nejen zavírat na dvojnásobcích, ale doublem musí také začít, a právě to se Andersonovi nedařilo. Skot potřeboval v průměru 3 šipky na otevření, zatímco Nizozemcův průměr byl 1,72.


V druhém zápase večera změřili síly Dave Chisnall a Joe Cullen. Chizzy měl skvělé náhozy, ale trápil se při zavírání, díky čemuž se Cullen dostal do vedení 2:0 na sety. Následující dva sety bral Chisnall a v tom rozhodujícím pátém došlo i na rozhodující leg. Chizzy minul šipku na vítězství, jenže ani Cullenovi se poté nepovedlo zavřít a Chisnall už další šanci využil.


Další překvapení si přichystal Simon Whitlock. Čaroděj předvedl takřka bezchybný výkon proti Michaelu van Gerwenovi. Otvírání měl vynikající, zavírání v druhém setu dokonce stoprocentní, a přestože světová jednička nehrála vůbec špatně, Whitlock byl dominantní. Ve třetím setu ho dělil jen kousek od zavření 170, když trefil dvakrát triple 20 a poté hodil vnější střed. Van Gerwen mírného zaváhání nevyužil, a tak Whitlock příští návštěvou u terče ukončil zápas. Čaroděj zakončil zápas s průměrem na tři šipky vyšším než 100 a úspěšnost zavírání měl přes 50 procent.

V posledním zápase nedopustil Gerwyn Price žádné překvapení, když Jeffreyho de Zwaana porazil vcelku bez problémů 3:1 na sety. Velšan se v semifinále utká s Davem Chisnallem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Simon Whitlock a Dirk van Duijvenbode.

Výsledky sobotního World Grand Prix:

Dirk van Duijvenbode - Gary Anderson 3:1

Dave Chisnall - Joe Cullen 3:2

Simon Whitlock - Michael van Gerwen 3:0

Gerwyn Price - Jeffrey de Zwaan 3:1

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:05 12:45
   12:45

   SkiTour 2021 - ohlédnutí

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Northampton Saints - London Irish

   14:45

   Fotbal: Olympique Marseille - FC Lorient

   16:30

   Freeride World Tour #3

 • Nova Sport 2

  • Ligue 1 Highlights (33)

   11:35 12:30
   12:30

   Freeride World Tour #3

   13:00

   Fotbal: Angers SCO - Stade Rennes

   14:40

   NHL: Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes

   16:25

   Český motorsport 2021 (1)

   16:55

   Fotbal: Inter Miami CF - Los Angeles Galaxy

Celý program