Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

konfederační pohár o 3. místo hrát nebude

Konečně můžu být s dětmi, píše vyřazený Ronaldo. A odjíždí domů!

Zklamaný Cristiano Ronaldo s portugalskými spoluhráči po porážce od Chile
Zdroj: Profimedia

Portugalci si finále Konfederačního poháru nezahrají. V semifinálovém utkání nestačili na fotbalisty Chile, když jim cestu k zápasu o zlato zavřel třemi zneškodněnými penaltami gólman Claudio Bravo. Na Portugalce tak zbyl boj o třetí místo, u kterého však už nebude Cristiano Ronaldo.

Před rokem se Portugalci v Paříži radovali ze zisku titulu evropských šampiónů, teď si však chuť na další trofej budou muset nechat zajít.
 

Rozhodl o tom především jeden muž a tím je Claudio Bravo. Gólmani sice v základní hrací době mnoho práce neměli a po bezbrankových devadesáti minutách se šlo do prodloužení, ale už v jeho závěru bylo před brankami o poznání živěji. Především pak před tou portugalskou, když nejprve nezakončil přesně Vidal a v závěru druhé části prodloužení pak tentýž hráč rozezvučel brankovou konstrukci a stejně se vedlo z dorážky Rodriguezovi.
 

Jihoameričané však nakonec nemuseli litovat. V penaltovém rozstřelu totiž úřadoval právě gólman Bravo, který postupně zlikvidoval penalty Quaresmy, Moutinha i Naniho.
 

A jelikož Chilané byli stoprocentní, Vidal, Áranguiz i Sánchez se nemýlili, nedostalo se ani na Cristiana Ronalda a po třech sériích bylo hotovo.

Právě Ronaldo po zápase na sociálních sítích zveřejnil prohlášení, v němž potvrdil narození dvou synů a oznámil, že turnaj opouští a odjíždí za nimi. "Byl jsem vždy ve službách národního týmu, jako jedno tělo a jedna duše, i když se mi narodili dva synové," napsal útočník. "Bohužel se nám nepodařilo dosáhnout hlavních sportovních cílů, které jsme chtěli, ale jsem si jist, že budeme dále rozdávat radost Portugalcům," věří Ronaldo a dodal, že je šťastný, že může být konečně poprvé se svými dětmi.
 

Od vedení svazu, i vzhledem k tomu, že už nemají Portugalci šanci Konfederační pohár vyhrát, dostal totiž povolení turnaj předčasně opustit a odjet za rodinou.  

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 14:20 14:35

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

   19:30

   Czech rally 2019 (4)

Celý Program