Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 6. 2017
konfederační pohár o 3. místo hrát nebude

Konečně můžu být s dětmi, píše vyřazený Ronaldo. A odjíždí domů!

Zklamaný Cristiano Ronaldo s portugalskými spoluhráči po porážce od Chile
Zdroj: Profimedia

Portugalci si finále Konfederačního poháru nezahrají. V semifinálovém utkání nestačili na fotbalisty Chile, když jim cestu k zápasu o zlato zavřel třemi zneškodněnými penaltami gólman Claudio Bravo. Na Portugalce tak zbyl boj o třetí místo, u kterého však už nebude Cristiano Ronaldo.

Před rokem se Portugalci v Paříži radovali ze zisku titulu evropských šampiónů, teď si však chuť na další trofej budou muset nechat zajít.
 

Rozhodl o tom především jeden muž a tím je Claudio Bravo. Gólmani sice v základní hrací době mnoho práce neměli a po bezbrankových devadesáti minutách se šlo do prodloužení, ale už v jeho závěru bylo před brankami o poznání živěji. Především pak před tou portugalskou, když nejprve nezakončil přesně Vidal a v závěru druhé části prodloužení pak tentýž hráč rozezvučel brankovou konstrukci a stejně se vedlo z dorážky Rodriguezovi.
 

Jihoameričané však nakonec nemuseli litovat. V penaltovém rozstřelu totiž úřadoval právě gólman Bravo, který postupně zlikvidoval penalty Quaresmy, Moutinha i Naniho.
 

A jelikož Chilané byli stoprocentní, Vidal, Áranguiz i Sánchez se nemýlili, nedostalo se ani na Cristiana Ronalda a po třech sériích bylo hotovo.

Právě Ronaldo po zápase na sociálních sítích zveřejnil prohlášení, v němž potvrdil narození dvou synů a oznámil, že turnaj opouští a odjíždí za nimi. "Byl jsem vždy ve službách národního týmu, jako jedno tělo a jedna duše, i když se mi narodili dva synové," napsal útočník. "Bohužel se nám nepodařilo dosáhnout hlavních sportovních cílů, které jsme chtěli, ale jsem si jist, že budeme dále rozdávat radost Portugalcům," věří Ronaldo a dodal, že je šťastný, že může být konečně poprvé se svými dětmi.
 

Od vedení svazu, i vzhledem k tomu, že už nemají Portugalci šanci Konfederační pohár vyhrát, dostal totiž povolení turnaj předčasně opustit a odjet za rodinou.  

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:20

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   15:20

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

 • Nova Sport 2

  • 13:30 15:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   15:30

   Off-road Maraton (1)

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   16:00

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

Celý Program