Publikováno 14. 2. 2017
blog názor experta

Filip Šedivý: Capitals potvrzují extratřídu. To důležité teprve přijde

Filip Šedivý
Zdroj: TN.cz

Už zase válcují celou ligu. Hokejisté Washingtonu v minulé sezóně suverénně ovládli základní část NHL a došli si pro Trofej prezidentů. S velkým náskokem jedenácti bodů před Dallasem. A zdá se, že jako šestý tým ji dokáží obhájit.

V brance opět skvělý Braden Holtby, který šéfuje nejpevnější defenzívě mezi severoamerickými mantinely. Vyvážený mix beků od útočně naladěných Matta Niskakanena a Johna Carlsona po psa-obranáře Brookse Orpika. Parádně šlapající ofenzíva s tvořivými centry Nicklasem Bäckströmem a Jevgenijem Kuzněcovem, z jejichž přihrávek přesně pálí především Alexander Ovečkin a T. J. Oshie. Ale i tvrďák Tom Wilson nebo pro každého soupeře nepříjemný Jay Beagle.
 

Kouč Barry Trotz ovšem bude stát se svým týmem od poloviny dubna před větším cílem, než je vítězství v základní části. A sice úspěchem v play off. Capitals poslední roky pravidelně patří do okruhu favoritů na Stanley cup, stejně pravidelně se však zasekávají tu na čtvrt, tu na půli cesty. Jako v minulých dvou sezónách, kdy skončili v konferenčním semifinále.
 

Nejlepší tým dlouhodobé fáze NHL dostává President´s Trophy od roku 1986. Od té doby osmkrát vybojoval její vítěz také Stanley cup. Budou Capitals v edici 2017 devátí v pořadí?

Chce se říci – ano. Kdy jindy, když ne teď? Vždyť ten tým nemá žádnou slabinu. I když jednu ano – vlastní historii. Ještě nikdy nezískali nejcennější klubovou trofej hokejové světa, jak je hokejistům z hlavního města Spojených států amerických připomínáno každé jaro.
 

Ovečkinovi a spol. nezbývá nic jiného, než tyto řeči jednou provždy utnout. A až na to za pár týdnů přijde, vyhrát všechny série play off.
 

Filip Šedivý TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:50 23:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   23:00

   Czech rally 2019 (1)

   23:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   00:00

   NHL News

   00:15

   NHL – akce měsíce

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

 • Nova Sport 2

  • 20:50 23:00

   Valencia CF - Villarreal CF

   23:00

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   23:30

   UFC Unleashed (2)

   00:20

   Major League Soccer Highlights (7)

   00:50

   Ligue 1 Highlights (32)

   01:45

   Element (385)

Celý Program