Biatlon vážná nemoc

Bývalý trenér Koukalové: Anorexií netrpěla, chce jen pozornost!

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia

Anorexie, bulimie, nebo ani jedno? Biatlonistka Gabriela Koukalová ve své knize prozradila, že od svých 17 let až do olympiády v Soči trpěla anorexií. Ale říká pravdu? Její trenér z juniorské reprezentace Jindřich Šikola o tom dost pochybuje a není sám - na své straně má i výživového poradce.

Osmadvacetiletá biatlonistka se svěřila s šokujícím příběhem: "Měla jsem anorexii a bulimii, možná kombinaci obojího. Je to tak. Už se nechci skrývat a vymýšlet si," uvedla Koukalová na svém Facebooku.

 


Během nemoci prý vyzkoušela řadu různých diet, často zvracela. Dokonce měla jíst vatové tampóny namočené ve vodě. Problémy u české reprezentantky údajně začaly už v juniorské kategorii, kdy se její váha neměla zdát jejímu trenérovi.

 

 

Říká Koukalouvá pravdu? "Každý rozumný člověk, který prošel vrcholovým sportem, musí uznat, že to, že jedla akorát snídaně a že byla na nějakých těch tamponech, je úplný nesmysl, protože to by asi nikdy takhle nesportovala a nezávodila," zareagoval pro Radiožurnál bývalý trenér Koukalové Jindřich Šikola. K jeho názoru se přiklání i výživový poradce pro sportovce Aleš Máslo: "Bavíme-li se o biatlonu, tak tam se zapojuje takové množství svalů, které potřebují velké množství energie, že to dohromady úplně nejde."

 


Proti Koukalové hraje i to, že poruchy příjmu potravy na její postavě nebyly nijak poznat: "Za dva a půl roku, co jsem ji vedl, bych si toho dávno všiml," uvedl Šikola. Také si myslí, že v ženském kolektivu by to určitě někdo poznal a rychle by se to k němu doneslo. Dále prozradil, že si není vědom toho, že by někdy Koukalovou kvůli nadváze kritizoval: "Jestli to bylo myšleno na mě… Opravdu si nejsem jistý, že bych to někdy do takového extempore dostal, protože to skoro vypadá, jako bych ji kvůli stravě šikanoval."


 

Šikola tak o tomto šokujícím přiznání Koukalové dost pochybuje a místo toho si na celou věc vytvořil vlastní názor: "Podle mě Gábina už neví, jakou cestou se vydat, a trošku mě to mrzí, protože si myslím, že jsem jí věnoval dva a půl roku, a myslím si, že jsem byl i ten, kdo jí její sportovní kariéru nastartoval. Pokud má ona dneska potřebu si takhle vylívat zlost nebo se mediálně vozit na trenérech, tak si myslím, že jde úplně špatnou cestou. Je to smutné a ukazuje to na charakter toho sportovce," dodává Šikola.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEČEKANÉ: Biatlonistka Gabriela Koukalová přišla o zlatou medaili!

Související témata:
nce TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program