Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Pohled rozhodčího

Příhoda zhodnotil výkon sudího v derby. Exkolegu nechválil

Radek Příhoda
Zdroj: profimedia.cz

Na výkon Karla Hrubeše v nedělním derby se valí kritika ze všech stran. Fotbalový rozhodčí pochybil hlavně ve vyhodnocení souboje mezi sparťanským brankářem Florinem Nitou a slávistou Josefem Hušbauerem, což potvrdila i komise rozhodčích FAČR. Mírně ho zkritizoval i bývalý elitní sudí Radek Příhoda, který derby ve své kariéře pískal třikrát.

Běžela 12. minuta a záložník Hušbauer si zaběhl za obranu Sparty. Už už mířil do šance, obcházel brankáře Nitu, který ho rukou zasáhl a Hušbauer upadl. Hrubeš okamžitě odpískal pokutový kop a rumunskému gólmanovi udělil žlutou kartu.

Na základě pokynu videorozhodčího Pavla Fraňka šel situaci přezkoumávat k videu. Podle dostupných záběrů pak svůj verdikt změnil a Hušbauerovi dal žlutou kartu za simulování. Po zápase pak prohlásil, že neměl záběr, který by potvrdil Nitův faul.

Hušbauer a Nita 1
Zdroj: Profimedia

Hrubešův nový verdikt moc nechápal bývalý český sudí Radek Příhoda. „Když se rozhodčí rozhodne písknout pokutový kop, který vidí a dá žlutou kartu a video mu ukáže neprůkazný záběr, tak své rozhodnutí nemůže změnit. Sudí rozhodnutí může změnit, když má tak průkazný záběr, který jeho tvrzení vyvrátí,“ řekl pro TN.cz.

Příhoda naopak našel pochopení na vyhodnocení souboje mezi Tomášem Součkem a Ondřejem Zahustelem, po kterém se také slávisté dožadovali odpískání pokutového kopu, ale Hrubeš i na základě VARu penaltu nenařídil.

„Drželi si oba. Souček drží Zahustela, pak se dostane před něj a padá, protože ho Zahustel zatáhl. Podle pravidel jako první fauloval Souček a pak Zahustel. V takových těžkých zápasech je lepší říct ´chlapi, držíte se oba, jdeme od toho´.“

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 02:05

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   02:05

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:25

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:50

   Spartan race – Dolní Morava

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:15

   The Boodles 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:25

   Major League Soccer Highlights (16)

   11:50

   Fotbal: D.C. United - Orlando City SC

   13:35

   Carabao Cup 2019

   14:05

   DFB Pokal 2019

Celý Program