Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Hrál za Arsenal

Bývalý spoluhráč Rosického je na dně. Myslí už i na sebevraždu!

Emmanuel Eboué
Zdroj: Profimedia

Byl oporou Arsenalu, kde hrál s Tomášem Rosickým, během své kariéry vydělal miliony, ale teď nemá nic. Emmanuel Eboué, někdejší reprezentant Pobřeží slonoviny, už ví, že pohádkové časy jsou pryč. A to jen proto, že se svými výdělky špatně nakládal. Je v tak hrozné životní situaci, že pomýšlí na sebevraždu.

Není první, ani poslední sportovec, který za svou kariéru vydělal tolik peněz, kolik běžný smrtelník nevydělá za 5 životů. I tak nemá nic. Emmanuel Eboué je bývalý obránce, který hrál ve hvězdném Arsenalu či Galatasaray. Čtyřiatřicetiletý chlapík ale nemá na svém bankovním účtu nic.

 

 

Jeho kariéra byla jako na horské dráze, ke které patřil i pomyslný pád, jenž se datuje k roku 2015. To Eboué dostal od FIFA roční zákaz činnosti za to, že nevyplácel svého agenta. A pak to šlo od deseti k pěti, až k nule. V osobním životě začal mít také problémy, rozvedl se s manželkou, všechno se bortilo.

 

Ještě v roce 2016 hrál v tureckém Galatasaray. „Jenom tam jsem si vydělal osm miliónů eur. A kde teď jsou?" ptá se sám sebe v rozhovoru pro anglický Mirror. Opravdu už má jen dluhy a hezké vzpomínky. I jeho poslední majetek (dům na severu Londýna) je v exekuci.

 

Žije jako bezdomovec. „Oblečení, které mám přes den na sobě, to jen večer přeperu v rukou a zase si ho vezmu,“ pokračoval Eboué. Ten zpětně lituje, že peníze rozhazoval a s nikým se o financích neradil. Proto teď ostatní nabádá k tomu, aby měli finanční rádce.

 

 

A život se s bývalým fotbalistou opravdu nepárá. Nedávno mu zemřel dědeček, který ho vychovával, i bratr, který zase nepřežil autonehodu. Manželka mu navíc neumožňuje kontakt s dětmi a tak chtěl Emmanuel Eboué už i zemřít. „Potřebuji pomoc Boha. Ten mě jediný může zbavit myšlenek na sebevraždu. Hlavně mě bolí to, že se nemohu vidět s dětmi, zejména teď, když je čas Vánoc. Dříve mi alespoň volaly, teď už nejsme vůbec v kontaktu,“ dodal.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:10 17:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   17:05

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   16:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   17:45

   Off-road Maraton (2)

   18:10

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

Celý Program