fotbal vyplulo na povrch

Bývalý prezident Realu odtajnil, co byl pravý důvod Zidanova konce!

Zinedine Zidane
Zdroj: Profimedia
Téma:

To, že na tom aktuálně Real Madrid ve španělské lize není nejlépe, není žádným tajemstvím. Po odchodu trenéra Zinedina Zidana a Cristiana Ronalda se Bílý balet trápí a na na největšího rivala z Barcelony ztrácí 10 bodů. Bývalý prezident Ramon Calderón prozradil, co že stálo za Zidanovým odchodem.

Španělskému celku zřejmě chybí i trenér, kterým byl Zidane. S ním celek ze stadionu Santiago Bernabéu vyhrál třikrát za sebou Ligu mistrů. Jenže podle bývalého prezidenta klubu Calderóna vše mohlo zůstat v zajetých kolejích, tedy že by Ronaldo i Zidane zůstali.
 


„Zidane trval na setrvání Ronalda v týmu, namísto něho chtěl prodat Gertha Balea,“ prozradil pro španělský deník AS Ramon Calderón, exprezident Bílého baletu, jenž má pořád blízko k dění v klubu. „Místo toho to Peréz udělal přesně naopak. Zidane chtěl mít slovo v tom, kdo se bude prodávat a kdo ne, jenže jeho návrhy byly ignorovány, a tak se rozhodl jít pryč. Podle mě udělal Zidane správné rozhodnutí,“ prozradil Calderón informace o tom, jaké řešení zvolila nynější „hlava klubu“ Florention Peréz.


Kdyby se tenkrát Peréz rozhodl jinak, dal Zidanovi více svobody, možná by teď na tom byl Real Madrid lépe. V týmu by stále zářil lídr Ronaldo a Bílý balet by fungoval i nadále pod taktovkou francouzského trenéra. Jenže slovíčko „kdyby“ nefunguje v životě a ani ve fotbale. V týmu zůstal Bale, kterého stále pronásledují zranění, v La lize vsítil pouze 4 branky.

 

Zidanův nástupce Julen Lopetegui je už z týmu dávno pryč. Po sérii špatných výkonů byl vystřídán koučem rezervního týmu Santiágem Solarim. Avšak ten má tým zatím vést dočasně. A tak se spekuluje o tom, kdo nový přijde na lavičku Realu Madrid. Často skloňované jméno je José Mourinho, jenž v klubu již působil, a tak by se mohl stát staronovým trenérem Los Blancos.

Související témata:
jk TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program