Opilec z NHL Hrozí mu vězení

Bývalý obránce NHL ohrozil opilý v autě svého syna! Co se stalo?

Darryl Sydor na lavičce Minnesoty
Zdroj: profimedia.cz
Darryl Sydor na lavičce Minnesoty

Před pěti lety skončil Darryl Sydor (43) s hráčskou kariérou. V současné době se bývalý obránce z NHL živí jako asistent trenéra Minnesoty Wild. To, co se stalo minulý čtvrtek, si zapamatuje na celý život. V opilosti nasedl do auta a to i se svým synem. Pak ho zadržela policie!

 Patřil k nejlepším obráncům v NHL, reprezentoval Kanadu. Ani poté, co pověsil brusle na hřebík, nežil špatný život. Stal se asistentem hlavního trenéra v Minnesotě Wild. O to více je nepochopitelné, co předvedl minulý týden. Opilý nasedl do svého vozu i se svým synem, kterého vezl na hokejový turnaj. Jeho podivná jízda neunikla policii, která si na něj posvítila a následně nezjistila nic milého.

 

Sydor se podrobil testu na alkohol, který ukázal přes 0,3 promile alkoholu. Bývalý hokejista byl obviněn z trestného činu řízení pod vlivem alkoholu a byl zatčen. Za jeho počin mu hrozí až rok odnětí svobody a pokuta ve výši 3000 dolarů. Co mu nehraje do karet je také to, že v autě seděl jeho dvanáctiletý syn, kterému se ve výpovědi Darryl Sydor několikrát omluvil.

 

Když byl zadržen, z úst mu byl cítit alkoholový zápach, měl podlité oči vodou a krví, špatně mluvil a byl celkově tak zmatený, že nemohl najít ani řidičský průkaz. Tak popisoval momenty silniční kontroly policejní důstojník z předměstí Fridley, nedaleko města Plymouth, kam měli Sydorovi namířeno.


"Jsme si vědomi zpráv, týkajících se Darryla Sydora. Nadále budeme shromažďovat veškeré informace a k případu se vyjádříme ve vhodnou dobu," řeklo v prohlášení vedení Wild.

 

Ve vězení zůstal Sydor až do následujícího dne, kdy proběhl soud. Ten stanovil kauci na 12 000 dolarů, což je v takovýchto případech běžná částka. Soudní přelíčení bude pokračovat 12. října.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:20

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   03:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

   04:00

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 00:45 02:50

   NBA: Milwaukee Bucks - Toronto Raptors

   02:50

   RunTour – Brno

   03:05

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

Celý Program