neunesl červenou

Bývalý kapitán ruské reprezentace zbil sudího při amatérském zápase

Roman Širokov a zraněný rozhodčí
Zdroj: Profimedia, Twitter @arturpetrosyan
Roman Širokov a zraněný rozhodčí
Jiří Průša
Jiří Průša
11.8. 2020 18:08
Téma:

Bývalý kapitán ruské fotbalové reprezentace Roman Širokov to v amatérském zápase opravdu přehnal. Když mu rozhočí udělil červenou kartu, neunesl tíhu okamžiku a sudímu vrazil ránu pěstí a na zemi ho ještě nakopl.

Střední záložník Roman Širokov strávil většinu své kariéry v Zenitu Petrohrad. Nejen, že to dotáhl do ruské reprezentace, ale mezi roky 2013 - 2016 v ní dokonce nastupoval s kapitánskou páskou. Jakožto kapitán by tedy měl jít vzorem, ale na amatérském turnaji se nyní zachoval opravdu neakceptovatelně.


Širokov se dožadoval zahrávání penalty, ale rozhodčí byl jiného názoru. Slovní přestřelka byla asi velmi drsná, neboť rozhodčí vytáhl červenou kartu. To Širokova rozlítilo natolik, že arbitrovi vrazil ránu pravačkou do obličeje a poté co se sudí skácel k zemi, ho Širokov ještě počastoval jedním kopem.


Rozhodčí Nikita Dančenko musel podstoupit ošetření v nemocnici, kde kvůli Širokovovi strávil přes čtyři hodiny. Televizní stanice MatchTV, kde Širokov pracuje jako expert, bývalého reprezentanta okamžitě suspendovala. Incident se stal v turnaji celebrit, kde Širokov nastupoval právě za tým stanice MatchTV

39letý záložník ukončil v roce 2016 profesionální kariéru, a nyní to vypadá, že na nějakou dobu asi přerušil i tu amatérskou. K pondělnímu incidentu se sám hříšník vyjádřil na svém Instagramu v úterý ráno. "Uvědomuji si, že neodpískání jasné penalty a následné udělení červené karty není důvodem se po někom takhle ohánět. Doufám, že se Nikita co nejdříve vrátí do své služby," omlouval se střelec třinácti reprezentačních branek."Také bych se chtěl omluvit organizátorům turnaje, svým spoluhráčům, MatchTV i divákům," dodal závěrem. Zápas se kvůli jeho brutalitě nedohrál a poraněný rozhodčí údajně zvažoval nahlášení incidentu na policii. Bojí se ale, že tím by mohla skončit jeho kariéra, jelikož Širokov má příliš mnoho známostí.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jan Rutta - vítěz Stanley Cupu 2020

   03:45 04:05
   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - St. Louis Blues

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Rychlá kola (5)

 • Nova Sport 2

  • Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   00:00 06:00
   09:00

   Premier League Darts 2021

   11:30

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   12:00

   Magazín NBA Action (20)

   12:25

   Ligue 1 Preview (36)

   12:55

   Fotbal: FC Nantes - Girondins Bordeaux

Celý program