Fotbal Smutný příběh

Bývalý fotbalista Liberce: "Po autonehodě jsem se chtěl odpálit!"

Michal Jonáš
Zdroj: Profimedia

Velmi šokující zpověď přinesl pro sport.sk bývalý fotbalista Liberce Michal Jonáš (30). Ten před téměř deseti lety vážně havaroval a jeho vůz byl zdemolován tak, že se sám Jonáš divil, že to všechno přežil. K vrcholovému fotbalu se už vrátit nemohl. Nejen, že řekl proč, ale svěřil se i s tím, jak to snášel. Byly chvíle, kdy se chtěl prý dokonce odpálit. Přítelkyně mu navíc zahýbala.

V listopadu 2007 si v autě vychutnával Elvise Presleyho. Jízda v jeho Renaultu trvala pět minut, když dostal v pravotočivé zatáčce smyk a narazil do stromu. V té době obrovský talent Michal Jonáš, o které stály kluby třeba i z Německa, zůstal po nehodě na tři týdny v umělém spánku. V době této nepříjemné události hrál za Slovan Liberec.

 


Lékaři hovořili o zázraku, že přežil. Ani poté, co se probral z umělého spánku, to nebylo lehké období. "Měl jsem chvíle, kdy mě nic nebavilo, život byl prázdný. Jsem jen člověk... Zašlo to až tak daleko, že jsem se chtěl odpálit. Svěřil jsem se s tím mámě," řekl pro sport.sk. Poté se začal léčit v psychiatrickém zařízení, kde poznal lidi, které potkal podobný osud a tak se i s tím svým začal pomalu smiřovat.

 


Ve fotbale měl hodně snů, ale ty se kvůli nehodě pomalu rozplynuly. "Lékaři mi fotbal už nedoporučili," pokračoval Jonáš, kterého svazují epileptické záchvaty. Fotbal si sice občas zahraje, ale když jde hrát, tak jen s papírem, že na vlastní riziko. Po nehodě už nesmí ani hlavičkovat. U fotbalu však profesně trochu zůstal. Pracuje totiž pro společnost, která se zabývá výrobou křišťálového skla a sponzoruje Slovan Liberec, kde před lety hrával.

 


V rozhovoru pro sport.sk však příliš nechtěl mluvit o ženě, se kterou poznal v Liberci a zasnoubil se s ní. "Nechci se k tomu vracet. Něco jsem tehdy tušil a postupně jsem zjistil, že se za mými zády scházela s jinými chlapy. Sbalil jsem jí věci a dostala okamžitou výpověď," zakončil svůj už tak smutný příběh.


Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE na Sport.sk.
 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:50

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

 • Nova Sport 2

  • 21:30 21:45

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

   01:35

   NBA: Toronto Raptors - Houston Rockets

Celý Program