Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.2. 2017 14:07
Fotbal Smutný příběh

Bývalý fotbalista Liberce: "Po autonehodě jsem se chtěl odpálit!"

Michal Jonáš
Zdroj: Profimedia

Velmi šokující zpověď přinesl pro sport.sk bývalý fotbalista Liberce Michal Jonáš (30). Ten před téměř deseti lety vážně havaroval a jeho vůz byl zdemolován tak, že se sám Jonáš divil, že to všechno přežil. K vrcholovému fotbalu se už vrátit nemohl. Nejen, že řekl proč, ale svěřil se i s tím, jak to snášel. Byly chvíle, kdy se chtěl prý dokonce odpálit. Přítelkyně mu navíc zahýbala.

V listopadu 2007 si v autě vychutnával Elvise Presleyho. Jízda v jeho Renaultu trvala pět minut, když dostal v pravotočivé zatáčce smyk a narazil do stromu. V té době obrovský talent Michal Jonáš, o které stály kluby třeba i z Německa, zůstal po nehodě na tři týdny v umělém spánku. V době této nepříjemné události hrál za Slovan Liberec.

 


Lékaři hovořili o zázraku, že přežil. Ani poté, co se probral z umělého spánku, to nebylo lehké období. "Měl jsem chvíle, kdy mě nic nebavilo, život byl prázdný. Jsem jen člověk... Zašlo to až tak daleko, že jsem se chtěl odpálit. Svěřil jsem se s tím mámě," řekl pro sport.sk. Poté se začal léčit v psychiatrickém zařízení, kde poznal lidi, které potkal podobný osud a tak se i s tím svým začal pomalu smiřovat.

 


Ve fotbale měl hodně snů, ale ty se kvůli nehodě pomalu rozplynuly. "Lékaři mi fotbal už nedoporučili," pokračoval Jonáš, kterého svazují epileptické záchvaty. Fotbal si sice občas zahraje, ale když jde hrát, tak jen s papírem, že na vlastní riziko. Po nehodě už nesmí ani hlavičkovat. U fotbalu však profesně trochu zůstal. Pracuje totiž pro společnost, která se zabývá výrobou křišťálového skla a sponzoruje Slovan Liberec, kde před lety hrával.

 


V rozhovoru pro sport.sk však příliš nechtěl mluvit o ženě, se kterou poznal v Liberci a zasnoubil se s ní. "Nechci se k tomu vracet. Něco jsem tehdy tušil a postupně jsem zjistil, že se za mými zády scházela s jinými chlapy. Sbalil jsem jí věci a dostala okamžitou výpověď," zakončil svůj už tak smutný příběh.


Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE na Sport.sk.
 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (33)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (8)

 • Nova Sport 2

  • 10:40 11:10

   Natural Track Luge - World Championship

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   12:50

   Proběhni.se 2019

   13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   15:00

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   16:25

   Off-road Maraton (1)

Celý Program