Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokejista Krutá diagnóza

Bývalý bek Kladna má rakovinu: Nádor na místě, kam ho trefili!

Samvel Mnacjan
Zdroj: Profimedia
Samvel Mnacjan

Krutou diagnózu si od lékařů vyslechl Samvel Mnacjan. Bývalý kladenský obránce má rakovinu. Nádor se mu prý udělal na místě, kam ho při zápase trefil soupeř. Metastáze jdou do ledviny a močových cest.

S informací přišla ruská média a už ji potvrdil hráčův agent. Samvela Mnacjana čeká dlouhodobá léčba. Obránce Sibiru Novosibirsk přitom ještě v létě trénoval s týmem. Kvůli bolestem zad však vyhledal lékařskou pomoc a vyšetření odhalila, že má teprve osmadvacetiletý hokejista rakovinu.

 

Mnacjanovi se udělal nádor v místech, kam byl udeřen během zápasu. "Mělo to svůj vývoj, aktuálně bohužel jdou metastáze do ledviny a močových cest," citují ruská média hráčova agenta Šumiho Babajeva. Samvel Mnacjan je ale odhodlaný zářenou nemoc překonat a chce se časem vrátit i k hokeji.

 

 

Teď bude Mnacjan podstupovat chemoterapie a následně ho čeká operace. "V nejbližších třech měsících bude stát léčba 130 tisíc euro. Děkujeme Sibiru Novosibirsk, klub svému hráči velmi pomáhá, stejně tak i všem ostatním, kteří chtějí přispět. Jsou to velké částky, budeme vděčni za jakoukoli pomoc od kohokoli, kdo není lhostejní," doplnil hokejistův agent.

 

Mnacjana znají hokejoví fanoušci i z působení v České republice. V sezoně 2010/11 hrál za Kladno, kam šel mimo jiné na doporučení Jaromíra Jágra a během jeho působení se o ruského beka starala Jágrova rodina. Důrazný zadák hrál také v Kazachstánu a dlouhé roky v KHL.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:40 01:35

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

   09:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program