Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2017 23:25
Box Galavečer

Bytyqi se Sedláčkovou mají stříbrný pás organizace WBC!

Fabiana Bytyqi, Lukáš Konečný a Lucie Sedláčková
Zdroj: Profimedia
Fabiana Bytyqi, Lukáš Konečný a Lucie Sedláčková

České boxerky Fabiana Bytyqi a Lucie Sedláčková mají stříbrný pás organizace WBC. Získaly ho před domácím publikem v Ústí nad Labem. První jmenovaná ho získala poté, co v zápase minimuší váhy zdolala Fatumu Yaziduovou z Tanzanie a to technickým k.o. ve 2. kole. Sedláčková vyhrála v pérové váze. Zvítězila 3:0 na body nad Irmou Balijagičovou Adlerovou z Bosny a Hercegoviny.

"Byla to rychlovka a ani jsem to nečekala. Už jsem jednou s boxerkou z Tanzanie byla v ringu a ta toho vydržela hodně. Teď se ale prostě naskytla šance, tak jsem ji využila," řekla Fabiana Bytyqi. Pro tu to byla už dvanáctá výhra mezi profesionálkami.

 

 

To Sedláčková ocenila houževnatost i kvalitu své soupeřky. "Po všech změnách, které jsem udělala, to bylo náročné. Měla jsem ale kolem sebe skvělý tým. Snoubenec byl hlavní trenér, což byla velká psychická podpora, a jsem strašně šťastná, že to vyšlo," dodala Sedláčková. Tu vede Štěpán Horváth, jemuž patřila slova díku.

 

 

 Sedláčková si hned po zápase přidala na sociální síť fotku, která mluví za všechno. "Jsem moc šťastná. Děkuji všem. Bohu, manažerovi, mému týmu, trenérům, rodině a tobě," zase zmínila svého snoubence Horvátha, se kterým je na snímku.

lju TN.cz