Publikováno 22. 8. 2015
video takhle zmydlil zdravého

Být inspirací je lepší než vyhrávat, říká handicapovaný zápasník

Zdroj: mojevideo.sk

Dave Llewellyn uštědřil Lee Currymu K.O. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, ve světě bojových sportů se to stává celkem běžně. Dave si ale pozornost zaslouží. Dokázal se mezi opravdu tvrdými chlapíky prosadit, i když bojuje s handicapem. Narodil se totiž bez pravé ruky.

Byl to na první pohled nerovný boj. Na jedné straně Lee Curry, urostlý Brit, který byl pro vítězství odhodlán udělat vše. Podobně na tom byl i jeho soupeř, ovšem s jedním podstatným rozdílem. Dave Llewellyn se totiž narodil bez jedné ruky.

 

Jenže papírové předpoklady jsou jedna věc a realita druhá. Co devětadvacetiletému borci chybělo na těle, to nahradil nasazením. Do Curryho se pustil s vervou a nasazením, boj to byl dlouhý. A nakonec s překvapivým rozuzlením. Dave totiž soupeři uštědřil K.O.

 

"Jsem naprosto ohromený. Je to šílené, vůbec jsem to nečekal," nemohl po vyhraném zápase uvěřit Llewellyn. Ten se narodil s meromelií, tedy částečnou absencí končetiny. V jeho případě se jedná o pravou ruku, pro většinu z nás naprosto nepostradatelnou.

 

 

Dave se s handicapem ale naučil žít, ba dokonce se pustil do sportování. Měl štěstí, protože jej v tom jeho nejbližší plně podporovali. "V mojí rodině jsou samí boxeři, takže jsem vyrůstal v prostředí bojových sportů," vypráví.

 

Ne všichni však jeho koníček viděli rádi. Není žádným překvapením, že proti byla zpočátku jeho matka. "Otec mě vždy podporoval a chodil na moje zápasy. Na druhou stranu máma se nikdy podívat nepřišla, podobné sporty nemá ráda," přiznává Dave.

 

Llewellyn se stal profesionálním zápasníkem a vzhledem k svému handicapu i inspirací pro mnoho lidí. "Slyšet o tom, že jsem někoho inspiroval a pomohl jsem mu, je lepší než vítězství. Hodně lidí mi řeklo, že jsem jim pomohl vidět věci v jiném světle. Nikdo by se neměl postižením nechat zastavit v tom, co chce dělat," radí lidem s podobným osudem.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program