Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

skončila v bezvědomí

Hrůzný pohled na Pudilovou: Rozhodčí řekl, proč zápas neukončili dřív

Nebyl to hezký pohled. Lucie Pudilová po svém posledním zápase v UFC skončila v bezvědomí, protože ji soupeřka Antonina Ševčenková dokázala škrtícím chvatem uspat. Nejednoho však napadlo, jestli rozhodčí nečekal zbytečně dlouho a neměl zápas raději ukončit dříve.

Bojovnice, co se nikdy nevzdává! Tak hodnotí fanoušci výkon jediné české zástupkyně v UFC. Pětadvacetiletá Pudilová svůj poslední zápas neodklepala, raději se nechala uspat.

"Bojovníků, jako je Lucka zase není na světě tolik. Většina když cítí takový tlak, jako když ji Ševčenková škrtila, tak to nevydrží a odklepou," vyzdvihl výkon své svěřenkyně trenér Ladislav Erdelyi.

Lucie Pudilová zápasí s Antoninou Ševčenkovou
Zdroj: Profimedia

Při pohledu na poslední vteřiny zápasu však některé fanoušky napadlo, jestli rozhodčí nečekal s ukončením zápasu zbytečně dlouho a neohrozil tak zdraví české MMA hvězdy.

"Pro sudí je vždy těžké v téhle pozici rozhodnout. Když to ukončí brzo, je za špatného. Bojovník má šanci vzdát verbálně, když zakřičí, nebo odklepáním," vysvětluje MMA rozhodčí Pavel Touš, který má bohaté zkušenosti ze světa bojových sportů.
 

Zatímco pro Pudilovou skončil zápas uspáním, Ševčenková se mohla radovat ze své třetí výhry v UFC. "Podle mě rozhodčí žádnou chybu neudělal. A na rovinu, každý bojovník řekne, že pokud nejde o lámání, ale o škrcení, tak je dobře, že rozhodčí chvilku čeká, aby tam nedošlo k žádnému rozporu. Podle mě to bylo určitě správně," dodal.

Lucie Pudilová a Ladislav Erdelyi
Zdroj: Profimedia Lucie Pudilová a Ladislav Erdelyi

K jeho názoru se přiklání i Lucky trenér, který práci rozhodčích vyzdvihoval hned po zápase. "Ty lidi, co to dělají, nejsou žádní hlupáci a že rozhodli, že to byl zápas večera, mě příjemně překvapilo," řekl Erdelyi.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:55 02:40

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

   02:40

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

 • Nova Sport 2

  • 23:05 01:45

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   01:45

   UFC Now (22)

   02:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

Celý Program