Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.12. 2016 12:14
Rok zpět Vzpomínky zůstanou

Uplynul rok od smrti Pavla Srníčka. Co se stalo od té doby?

Náhrobek Pavla Srníčka
Zdroj: Profimedia

Přesně před rokem nedochytal Pavel Srníček svůj životní zápas se srdečním kolapsem. Po devíti dnech na přístrojích zemřel. Truchlil tehdy celý svět, když se o smutné zprávě dozvěděl. Českého brankáře uctívali nejen doma, ale i v Anglii či Itálii. Co se všechno stalo od jeho úmrtí?

Bylo po loňských Vánocích, schylovalo se ke konci roku. Přesně 29. prosince obletěla svět velmi smutná zpráva, bývalý fotbalový brankář české reprezentace Pavel Srníček zemřel. Podlehl po devíti dnech na přístrojích srdečnímu kolapsu a to mu bylo pouhých sedmačtyřicet let.

 

 


O Srníčkovi se ví, že byl úspěšným fotbalistou, který to dotáhl až do anglické Premier League, kde čaroval především v Newcastlu. V reprezentaci se také neztratil. Jako náhradník v roce 1996 byl u zisku stříbra z mistrovství Evropy. Na Konfederačním poháru FIFA 1997 v Saudské Arábii pak vychytal České republice bronzové medaile.

 

 


Po jeho smrti však byla vydána kniha, která zaznamenala i jeho mimo sportovní život. Právě v ní se přiznal, že rok před svou smrtí, tedy před Vánoci 2014, zjistil, že ho žena podváděla s lyžařským instruktorem. Byl to navíc dobrý kamarád jeho bratra Milana, kterého sám hostil v Newcastlu, poskytl mu tam ubytování a zval ho na večeře. O to víc to Srníčka dopálilo. Přiznal, že prožil nejhorší svátky v životě, když u manželky zůstal jen kvůli dětem.

 

Pavel Srníček
Zdroj: Twitter.com

 

Právě exmanželka Pavla nakonec nedorazila ani na jeho pohřeb. Za to tehdejší přítelkyně Liduška neskrývala svou lásku. "Byl jsi úžasný muž. Děkuji za každou minutu, kterou jsme spolu mohli strávit. Zůstaneš navždy v mém srdci! Odpočívej v pokoji," napsala tenkrát na sociální síť.

 

lju TN.cz