Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video loučení bojovníka

VZKAZ bojovníkovi a pak slzy: Murrayho dojali Federer i Plíšková!

Andy Murray a Karolína Plíšková
Zdroj: Profimedia
Andy Murray a Karolína Plíšková

Tenisový bojovník Andy Murray prožil na Australian Open možná nejemotivnější večer své kariéry. Ač prohrál s Pablem Carreňem Bustou 2:3 na sety, celá aréna tleskala. Skotský tenista totiž ohlásil loučení. A nad kurtem pak proběhly i pozdravy od přátel z tenisového světa, mezi nimiž nechyběla ani Karolína Plíšková.

Lepšího tenistu Velká Británie snad neměla. Andy Murray vyhrál dvakrát olympiádu a dvakrát Wimbledon, k tomu přidal i jeden triumf na US Open. Celý svět obdivoval jeho zarputilý tenis. Právě díky bojovnému stylu a buldočí houževnatosti obracel zápasy a vítězil. 

Jenže možná i proto ho brzy zradilo zdraví. Po Wimbledonu 2017 zmizel z tenisového prostředí a dal si roční pauzu. Sice se vrátil na US Open a po další pauze oznámil, že na svém oblíbeném Australian Open bude jen loučit.


Jenže i vystoupení v Melbourne nakonec dokázal parádně vyšperkovat a téměř ztracený zápas zdramatizoval dvěma vyhranými tie-breaky. A ač bylo patrné, jak trpí a jak těžce po operaci kyčle chodí, ukázal bojovnost a odhodlání.


"Dal jsem do toho úplně všechno, ale nestačilo to. Gratuluju Robertovi. Pokud jsem hrál poslední zápas, pak to byl úžasný způsob, jak se rozloučit. Díky všem, že jste přišli. Je to fantastické místo pro tenis," slzel pak při svém proslovu na kurtu.

Andy Murray
Zdroj: Profimedia Andy Murray zařídil Velké Británii první titul po 79 letech

Emoce pak ještě umocnilo video, které Andy Murray sledoval nad kurtem. Desítka osobností tenisového světa včetně Rafy Nadala, Rogera Federera, Novaka Djokoviče ale i Karolíny Plíškové poděkovala Andymu za jeho léta v tenisovém světě a také přátelství. Tenis prostě zůstává dál sportem gentlemanů.


A Andy Murray? Možná se přece jen vrátí. Pokud by měl totiž odehrát svůj poslední zápas, mělo by to být ve Wimbledonu, tedy doma.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

   13:25

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   13:35

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program