Bayern vyhrál v Dortmundu! Daridova Hertha se konečně zvedla

Otava redakční fotka
Marek Otava
7.11. 2020 20:46

Fotbalisté Herthy Berlín po pěti zápasech bez výhry konečně zabrali. V sobotním utkání proti domácímu Augsburgu vyhráli 3:0 a odváží si tři body. Bayern Mnichov v šlágru kola zdolal Borussii Dortmund 3:2.

Šlágr kola německé Bundesligy byl bezesporu souboj Borussie Dortmund s Bayernem Mnichov. Šlo také o duel dvou kanonýrů, zkušeného Lewandowského na straně Bayernu a mladíka Haalanda z Dortmundu.

Skóre zápasu otevřel v 45. miuntě Reus, jenže z toho nebyl takzvaný "gól do šatny", neboť ve čtvrté minutě nastavení ještě stihl srovnat David Alaba.

V druhé půli došlo i na elitní střelce. V 48. minutě se prosadil Lewandowski a v 80. minutě si připsal ještě asistenci na Saného gól. Haaland odpověděl gólem v 83. minutě, jenže na víc se domácí nezmohli.

Bayern ještě v nastavení slavil jeden Lewandowského gól, ten byl však odvolán videorozhodčím kvůli ofsajdu. Hosty to ale trápit nemuselo, svého rivala i tak porazili 3:2 a dostali se na první místo ligy.

Hertha Berlín měla v posledních utkáních doslova mizernou formu. Když z pěti ligových utkání získala pouze bod. Sobotní výhra nad Augsburgem jim tak pomůže získat cenné tři body a utéct ze sestupových pozic.

Herthě pomohla situace z konce prvního poločasu, kdy rozhodčí odpískal pokutový kop, který za hosty proměnil Cunha. Na začátku druhé půle se berlínský klub trefil podruhé zásluhou Lukebakia.

Třetí a rozhodující branku pak zaznamenal střídající Polák Piatek.

Za hosty odehrál 88. minut český záložník Vladimír Darida. Naopak pouze na lavičce Augsburgu zůstal brankář Koubek a obránce Marek Suchý.

Dařilo se i dalšímu berlínskému klubu. Union totiž rozstřílel Bielefeld 5:0.