Vaněček dostal tři góly od Rangers, Hertl s Nečasem asistovali

Český brankář Vítek Vaněček
Aktualizováno 21. 2. 2021 7:17
20.2. 2021 21:43

Český gólman v bráně Washingtonu Vítek Vaněček dostal tři góly od New Yorku Rangers a jeho tým nakonec prohrál 1:4. To hokejisté Buffala přetrhli šňůru čtyř proher a poradili si s New Jersey Devils. Sabres tak znepříjemnili Hischierovi jeho debut v kapitánském dresu. Z českých hráčů se bodově prosadili Tomáš Hertl a Martin Nečas, kteří si připsali asistenci při výhře svých týmů.

New Jersey v domácím prostředí mělo pořádnou motivaci vyhrát. Před zápasem byl totiž do role kapitána jmenován Nico Hischier, který po zranění nastoupil do svého prvního zápasu sezony.

Jenže hostující Sabres byli proti. V první třetině se trefil obránce Colin Miller a v druhé části se dvakrát prosadil Reinhart. Devils začali skórovat až v třetí části. Palmieri se trefil hned po čtyřiceti sekundách.

Čtyři minuty před koncem se z přesilovky prosadil P.K. Subban a asistenci si připsal Pavel Zacha, ale to bylo ze strany domácích vše. Ďáblové zkoušeli hru bez brankáře, jenže Ullmarka potřetí už nepřekonali.

Vítek Vaněček se opět postavil do brány Washingtonu a čelil newyorským Rangers. Český brankář dostal tři branky a z jeho spoluhráčů se prosadil pouze obránce Orlov.

Capitals ještě v závěru zkusili odvolat Vaněčka a hrát s dalším bruslařem navíc, ale Mika Zibanejad trefil prázdnou bránu, a pečetil tím výhru hostů. Za Rangers se prosadila také poslední jednička draftu Alexis Lafreniére, byla to pro něj druhá branka v kariéře.

Z dalších českých hokejistů pak byli vidět Tomáš Hertl a Martin Nečas, kteří svým týmům pomohl přihrávkou k výhře.

Hertl asistoval na třetí gól Sharks a San Jose tak nakonec vyhrálo St. Louis 5:4. Nečas pak zase přihrával na první branku Caroliny a Hurricanes tak zdolali aktuálního vítěze Stanley Cupu Tampu Bay 4:0.