NHL

Buffalo nestačilo na Columbus, Sobotka na první body čeká

Vladimír Sobotka

Hokejisté Buffala po dvou výhrách poprvé v NHL padli. V noci nestačili na Columbus a podlehli mu 4:3 po prodloužení. To obhájci titulu ze St. Louis nezaváhali a porazili Toronto 3:2.

Vladimír Sobotka se v úvodu trápí. V dresu Buffala na kanadské body stále čeká, nic na tom ani nezměnil zápas s Columbusem. Fanoušci na gól čekali až do závěru první třetiny, v tom ale viděli hned dva. Nejdříve se bekendem prosadil Bjorkstrand a minutu před sirénou v přesilovce zvýšil Atkinson.

Sabres se probudili až po přestávce, kdy snížil Sobotkův parťák z útoku Marcus Johansson. A do druhé přestávky bylo vyrovnáno. Skinner zezadu obral o puk rozjíždějícího Murrayho a po rychlé otočce zamířil k tyči.

V závěrečné třetině vstřelil každý z týmů po jednom gólu a šlo se do prodloužení. Dvě minuty po jeho začátku rozhodl o výhře Blue Jackets Texiera.

Obhájcům ze St. Louis se v úvodu sezony daří. V základní hrací době zatím nenašli přemožitele, s Torontem se ale pořádně nadřeli. První gól dali až dvě minuty před polovinou zápasu, vedení jim ale dlouho nevydrželo. Během 24 vteřin Maple Leafs otočili, ani oni ale vedení do přestávky neudrželi.

Rozhodující gól vstřelil 13 minut před koncem Alex Pietrangela. Do zápasu nezasáhl nikdo z Čechů ani Slováků.