Budějovice získaly první výhru! Vítkovicím nasázely sedm kousků

Motor České Budějovice
David Chmátal
20.11. 2020 19:58

Hokejisté Českých Budějovic po deseti prohrách v řadě konečně vezou domů první vítězství. Vyhráli poprvé od návratu do nejvyšší hokejové ligy a to pokořujícím výsledkem 7:0. Třinec doma porazil Plzeň a stáhl rivalovo vedení v tabulce na dva body.

Jihočeši na úspěch čekali dlouhých deset zápasů. Nyní prokletí prolomili a Vítkovicím se na zápas bude hořce vzpomínat. Skóre otevřel Pýcha už v 5. minutě a podruhé se trefil i ve 32. Dálší kousky do sítě Vítkovic nasázeli Doležal, Jonák, Beránek, Alien a Novák.

Sedmkrát se trefil i tým Mladé Boleslavi, který na výhru čekal tři zápasy. Na kluzišti Beranů však čekání dospělo ke konci. Zlín, který je již tři zápasy bez bodu, porazil 7:3.

Třinec na ledě přivítal Plzeň, která v extralize drží první příčku. Do zápasu lépe vstoupili hosté, když se Suchý trefil již po 24 sekundách. Třinec se však rychle vzpamatoval a na Pavláta vystřelil za první třetinu 19 střel, z nichž dvě skončily za zády gólmana. Oceláři výhru potvrdili v závěru zápasu, kdy se do prázdné brány trefil Doudera.

Třinec tak stáhl bodový náskok indiánů na pouhé dva body a navíc zatím odehrál o tři zápasy méně.

Zápas Liberce s Litvínovem rozhodly až samostatné nájezdy. Ve druhé třetině padl na obou stranách jeden gól a vyrovnané skóre vydrželo až do konce prodloužení. O vítězství Litvínova se při desátém nájedzu zasloužil Ščotka.