druhá volba

Bude moci chytat Kolář? A koho by vlastně Slavia poslala do brány

Přemysl Kovář, Ondřej Kolář a Jakub Markovič
Zdroj: Profimedia
Přemysl Kovář, Ondřej Kolář a Jakub Markovič
Téma:

Slavii jde opravdu o hodně. Před zápasem s Interem Milán vyhlásil trenér Jindřich Trpišovský útok na tři body. Jenže na posledním tréninku před duelem ligy mistrů se zranila jedna z hlavních opor. Nastoupí brankář Ondřej Kolář? A kdo je vlastně dnes brankářská dvojka?

Slavia potřebuje uspět, důvod je jasný, Sešívaní chtějí hrát „Evropu“ i na jaře. Bez gólmana Ondřeje Koláře by to ale bylo rozhodně těžší. Osobitý brankář má fantastickou formu a kromě chytání ložených šancí soupeřů svou aktivní hrou také výrazně ovlivňuje hru červenobílého týmu. Kolář je v podstatě jedenáctý hráč v poli, stoper i libero, když je potřeba. Nebojí se kliček ve velkém vápně, mnohým padá brada, další zase žasnou i trnou. Ale jeho styl má úspěch.


Jenže teď nastala nejistota. Z úterního tréninku Kolář odešel předčasně a bylo zřejmé, že se necítí komfortně. Povahu zranění nikdo komentovat nechtěl, bylo ale zřejmé, že postiženým místem může být levá strana trupu. „Odstoupil z tréninku kvůli drobnějšímu zranění, snad ale bude v pořádku. Trenéři však celou sezonu připravují ostatní gólmany, kteří mohou naskočit a chytat,“ glosoval situaci trenér Jindřich Trpišovský.


Kdo by tedy případně šel do brány proti Interu? Možnosti jsou dvě:


Přemysl Kovář

Čtyřiatřicetiletý matador, který si před Slavií vyzkoušel třeba i ligy v Izraeli nebo v Bulharsku, je v kabině Sešívaných velkou duší. Hecíř a chlapík, který je pro každou srandu, občas bere do ruky i tlampač při děkovačkách se severní tribunou. A také si z něj rádi utahují spoluhráči. „Co si pamatuju jedna střela dva góly,“ vystřihl vtípek při mistrovských oslavách na konto svého spoluhráče krajní bek Jan Bořil.


Jenže Kovář ve Slavii, ač letos podepsal smlouvu až do června 2021, vlastně skoro nechytá. Za celý podzim zapsal jen 90 minut duelu v Opavě a tam paradoxně Pražané jen remizovali 1:1, když v Kovář v poslední minutě vyrobil obrovskou chybu.Jakub Markovič

Paradoxně má letos za Áčko Slavie odchytáno v ostrých zápasech víc, než Kovář. A zatím nedostal gól. V lize s Bohemians byl u výhry 4:0. „Uvidí se časem, jestli mě zase budou kluci potřebovat. Budu rád a budu se jim snažit pomoct stejně jako dneska,“ vyprávěl po ligovém debutu.


Pak ještě přihlížel v poháru s Vyšehradem demolici 8:0. Nevýhodou, ale možná i devízou může být věk 18 let. Na velký zápas by mohly chybět zkušenosti. Mnohdy ale mladíci ukázali, že si z velkých zápasů velkou hlavu nedělají.


Ať už bude chytat proti Interu Milán kdokoli, Slavia možná bude muset brzy pozici brankáře řešit. Ondřej Kolář svými výkony zaujal v Evropě a dají se očekávat nabídky k přestupu z velkých klubů. Pokud by Kolář odešel, zřejmě Jindřich Trpišovský zaloví na oblíbené adrese v Liberci, kde válí Filip Nguyen, kterého Slavia už před časem testovala.
 

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (trénink Moto2)

   10:55 11:40
   11:40

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   12:25

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   12:35

   MotoGP - VC Katalánska (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   10:45 11:35
   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   15:05

   ALTEPRO Trophy by EXTEC 2020

Celý program