důležitá jednání

Bude olympiáda na jaře? Šéf MOV Thomas Bach tuto variantu připustil

Thomas Bach mluví o posunu LOH
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Jednání Mezinárodního olympijského výboru (MOV) rozhodlo o přeložení letní olympiády. Nyní se jedná o náhradním termínu. Prezident Thomas Bach připustil, že by se mohlo těžiště her přesunout i mimo obligátní letní termíny.

O tom, že Letní olympiáda neproběhne v naplánovaném čase, se diskutovalo dlouho. Největší hrozbou bylo zrušení celého podniku. Zvítězil rozum a poprvé v historii se hry přesouvají a narušují obvyklý čtyřletý cyklus.

 

"Na stole byla i varianta se zrušením her, avšak v MOV jsme k tomuto kroku nenašli společné slovo, a to proto, že naším posláním je umožnit splnění snů těm sportovcům, kteří se na vrcholnou akci tolik nadřeli," okomentoval rozhodnutí výboru jeho prezident.

 

O nových termínech by mělo být jasno co nejdříve. "Možnosti se neomezují pouze na letní měsíce. Zahrnuty jsou všechny možnosti. Je to výzva, kterou musíme konzultovat se všemi sportovními federacemi. Měli bychom to zvládnout ve čtvrtek. Je to první krok," tvrdí nejvyšší muž olympijského dění.

 

"Pak budeme muset vzít v úvahu sportovní kalendář a mnoho dalších otázek. Bude to co nejdříve, ale prioritou je mít názor všech stran,"  říká dále bývalý šermíř Bach. Vklínit hry do napěchovaného programu bude poměrně složité. Sponzorské smlouvy ale zůstanou v platnosti i nadále.

 

Jedním z diskutováných témat je i olympijská vesnička. Byty v ní mají od září tohoto roku nové nájemníky, které samozřejmě nechce MOV "poslat přes palubu". Zároveň však nechce za rok sportovce ubytovávat po hotelech.

 

„Samozřejmě doufáme a uděláme vše, co je v našich silách, abychom udrželi olympijskou vesnici, protože je to srdce her. Ale čelíme nebývalé situaci. Musíme najít nejlepší řešení za současných okolností. Chceme tradiční olympijskou vesnici, protože to je to, co dělá hry jedinečnými," uzavírá první balík očekávaných a potřebných odpovědí šestašedesátiletý německý funkcionář.

 

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:00 23:15
   23:15

   Večerní sportovní noviny

   23:20

   Finále Východní konference NHL 2019

   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   Basketbal: LeBron James - NEJ akce 2015 - 2020

   02:00

   Basketbal: Chris Paul - NEJ akce 2015 - 2020

 • Nova Sport 2

  • UFC: Jorge Masvidal

   22:05 01:55
   01:55

   UFC Reloaded (29)

   03:00

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

Celý program