KSW šampion

Buchinger zápasil i s McGregorem, teď si jde pro titul do Polska!

Ivan Buchinger
Zdroj: Profimedia

Víkend 7-8. prosince se ponese v duchu bojových sportů. Nejenže se utká Anthony Joshua s Andy Ruziem Jr. v odvetném zápase těžkých vah, Mach Muradov nastoupí podruhé do oktagonu v organizaci UFC, ale i další z nejlepších česko-slovenských zápasníků Ivan „Buki“ Buchinger bude v Polsku zápasit o titul šampiona KSW.

Třiatřicetiletý Ivan „Buki“ Buchinger (37-6-0) jednoznačně patří k nejlepším česko-slovenským MMA zápasníkům a u nás by jen těžko hledal konkurenci. Na svém kontě má titul z organizací XFN, Cage Warriors a M-1 Global. Teď ho čeká další výzva. V sobotu se v polské organizaci KSW bude bít o titul v pérové váze (do 66 kg).

Buki se postaví prozatímnímu šampiónovi Salahdinovi Parnassemu (13-0-1) v sobotu 7. prosince na KSW 52 v polském městě Gliwice.

Francouzský zápasník započal svoji profesionální kariéru už jako 17letý a za čtyři roky nasbíral, kromě jedné remízy, samá vítězství. Byť v dubnu porazil Romana Szymanskiho, slovenská ikona MMA pro něj bude dosavadní největší výzvou.

Buchinger, který momentálně vyhrál 5 z 5 posledních zápasů, do klece nastoupí jako outsider. Nicméně na své straně má mnohonásobně víc zkušeností a pokud se boj přesune na zem, pravděpodobně by měl dominovat díky zázemí z řeckořímského zápasu. Vždyť Buki má na svém kontě už 22 výher submisí.

Naopak největší zbraň Parnasseho, který svůj styl zakládá na kickboxu, je jeho postoj a tvrdé kopy. Nicméně je otázkou, jak si bude francouzský bijec počínat, pokud by se s Ivanem poprvé dostal do pozdějších kol, kde je každá ušetřená energie drahá.

Ivan Buchinger je zápasník nejvyšších kvalit a víceméně je jedním z průkopníků MMA u nás. Během své kariéry získal několik titulů a změřil síly s těmi nejlepšími. V prosinci 2012 se na CWFC 51 postavil slavnému Conorovi McGregorovi. Ir jejich duel vyhrál a posléze zamířil do UFC.
 

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program