KSW šampion

Buchinger zápasil i s McGregorem, teď si jde pro titul do Polska!

Ivan Buchinger
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Víkend 7-8. prosince se ponese v duchu bojových sportů. Nejenže se utká Anthony Joshua s Andy Ruziem Jr. v odvetném zápase těžkých vah, Mach Muradov nastoupí podruhé do oktagonu v organizaci UFC, ale i další z nejlepších česko-slovenských zápasníků Ivan „Buki“ Buchinger bude v Polsku zápasit o titul šampiona KSW.

Třiatřicetiletý Ivan „Buki“ Buchinger (37-6-0) jednoznačně patří k nejlepším česko-slovenským MMA zápasníkům a u nás by jen těžko hledal konkurenci. Na svém kontě má titul z organizací XFN, Cage Warriors a M-1 Global. Teď ho čeká další výzva. V sobotu se v polské organizaci KSW bude bít o titul v pérové váze (do 66 kg).

Buki se postaví prozatímnímu šampiónovi Salahdinovi Parnassemu (13-0-1) v sobotu 7. prosince na KSW 52 v polském městě Gliwice.

Francouzský zápasník započal svoji profesionální kariéru už jako 17letý a za čtyři roky nasbíral, kromě jedné remízy, samá vítězství. Byť v dubnu porazil Romana Szymanskiho, slovenská ikona MMA pro něj bude dosavadní největší výzvou.

Buchinger, který momentálně vyhrál 5 z 5 posledních zápasů, do klece nastoupí jako outsider. Nicméně na své straně má mnohonásobně víc zkušeností a pokud se boj přesune na zem, pravděpodobně by měl dominovat díky zázemí z řeckořímského zápasu. Vždyť Buki má na svém kontě už 22 výher submisí.

Naopak největší zbraň Parnasseho, který svůj styl zakládá na kickboxu, je jeho postoj a tvrdé kopy. Nicméně je otázkou, jak si bude francouzský bijec počínat, pokud by se s Ivanem poprvé dostal do pozdějších kol, kde je každá ušetřená energie drahá.

Ivan Buchinger je zápasník nejvyšších kvalit a víceméně je jedním z průkopníků MMA u nás. Během své kariéry získal několik titulů a změřil síly s těmi nejlepšími. V prosinci 2012 se na CWFC 51 postavil slavnému Conorovi McGregorovi. Ir jejich duel vyhrál a posléze zamířil do UFC.
 

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA - Vychytralé akce

   18:35 19:00
   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program