KSW šampion

Buchinger zápasil i s McGregorem, teď si jde pro titul do Polska!

Ivan Buchinger
Zdroj: Profimedia

Víkend 7-8. prosince se ponese v duchu bojových sportů. Nejenže se utká Anthony Joshua s Andy Ruziem Jr. v odvetném zápase těžkých vah, Mach Muradov nastoupí podruhé do oktagonu v organizaci UFC, ale i další z nejlepších česko-slovenských zápasníků Ivan „Buki“ Buchinger bude v Polsku zápasit o titul šampiona KSW.

Třiatřicetiletý Ivan „Buki“ Buchinger (37-6-0) jednoznačně patří k nejlepším česko-slovenským MMA zápasníkům a u nás by jen těžko hledal konkurenci. Na svém kontě má titul z organizací XFN, Cage Warriors a M-1 Global. Teď ho čeká další výzva. V sobotu se v polské organizaci KSW bude bít o titul v pérové váze (do 66 kg).

Buki se postaví prozatímnímu šampiónovi Salahdinovi Parnassemu (13-0-1) v sobotu 7. prosince na KSW 52 v polském městě Gliwice.

Francouzský zápasník započal svoji profesionální kariéru už jako 17letý a za čtyři roky nasbíral, kromě jedné remízy, samá vítězství. Byť v dubnu porazil Romana Szymanskiho, slovenská ikona MMA pro něj bude dosavadní největší výzvou.

Buchinger, který momentálně vyhrál 5 z 5 posledních zápasů, do klece nastoupí jako outsider. Nicméně na své straně má mnohonásobně víc zkušeností a pokud se boj přesune na zem, pravděpodobně by měl dominovat díky zázemí z řeckořímského zápasu. Vždyť Buki má na svém kontě už 22 výher submisí.

Naopak největší zbraň Parnasseho, který svůj styl zakládá na kickboxu, je jeho postoj a tvrdé kopy. Nicméně je otázkou, jak si bude francouzský bijec počínat, pokud by se s Ivanem poprvé dostal do pozdějších kol, kde je každá ušetřená energie drahá.

Ivan Buchinger je zápasník nejvyšších kvalit a víceméně je jedním z průkopníků MMA u nás. Během své kariéry získal několik titulů a změřil síly s těmi nejlepšími. V prosinci 2012 se na CWFC 51 postavil slavnému Conorovi McGregorovi. Ir jejich duel vyhrál a posléze zamířil do UFC.
 

DC TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:50 03:35

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

   12:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj LegendOhlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

Celý Program