Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

První pocity Životní závod

Bronzová Vítková: Zní to až neuvěřitelně, splnil se mi sen

Veronika Vítková
Zdroj: ČTK

Jako ve snu si po dojetí do cíle sprintu biatlonistek připadala česká závodnice Veronika Vítková, která získala první českou medaili na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na bednu se přitom na velké akci (MS, olympiády) dostala v individuálním závodě vůbec poprvé v kariéře.

"Zní to až neuvěřitelně. Byl to můj sen mít svou olympijskou medaili. A je neuvěřitelné, že se to povedlo hned v prvním závodě," citovala agentura ČTK nadšenou Vítkovou, která tak aspoň částečně dala zapomenout na to, že kvůli zdravotním potížím nemůže v Koreji startovat její slavnější krajanka Gabriela Soukalová. 

Skvělé výkony se ale Vítkové drží od začátku roku, kdy skončila třikrát třetí v závodě Světového poháru. Olympijským bronzem tak svou pohodu jen potvrdila. "Dostala jsem na vlnu a vezu se na ní pořád dál," smála se devětadvacetiletá česká reprezentantka. 

GALERIE: Bronzová biatlonistka Veronika Vítková ve sprintu na ZOH 2018

1
/
5
Zdroj: ČTK
Veronika Vítková (první zprava) na stupni vítězů

Byť působí křehkým dojmem, v sobotu se skvěle popasovala i se silným větrem, který celý závod provázel. "Chvílemi tam byly úplné větrné mlýny, co nás zastavovaly, na střelnici se to taky točilo. Naštěstí jsem dokázala vleže zareagovat na vítr, tam mi to popadalo, škoda jedné rány ve stoje," zhodnotila své bronzové představení.

Po dojezdu do cíle ještě nemohla tušit, zda na medailových pozicích vydrží až do konce. Byly to tak pro ni velké nervy. "Byla jsem taková nervózní, aby z toho nebylo čtvrté místo," přiznala své obavy.
 


Když už měla jistotu, že bude brát bronz, ihned se spojila se svým přítelem a trenérem v jedné osobě, biatlonovým koučem Markem Lejskem. "Byl strašně rád. Vypadalo to, že tam jsou i nějaké slzy," prozradila dojatá Vítková.

Životní úspěch si prý vyjela i proto, že se nenechala svázat jeho důležitostí. "Jdu závod od závodu a vůbec se neupínám, že jsem zrovna na olympiádě. Beru to jako každý jiný závod a to si myslím, že mi hodně pomáhá. Nepřipouštím si, že jsem tady na závodech. Jedu si takhle od začátku sezony a vychází to." porozradila Vítková, kterou už v pondělí čeká start ve stíhačce.

"Bude to těžký závod, střelecký, protože tady ta střelnice je hodně nevyzpytatelná a trať je náročná, ale člověk vyjede jeden kopec a pak už jen sjíždíme dolů. Myslím, že se bude rozhodovat na střelnici," prohlásila první česká medailistka na letošních Hrách.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:35 19:05

   Glemmride 2019

   19:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   19:30

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Moto GP - VC Velké Británie (kvalifikace Moto3)

   22:00

   Moto GP - VC Velké Británie (kvalifikace Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 17:25 19:10

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   19:10

   Czech Open 2019

   19:25

   Ligue 1 Preview (3)

   19:55

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   22:00

   Cyklomagazín (3)

   22:15

   KITE LIFE (3)

Celý Program