Brown zase řádil! Na palubovce stanovil nový NBA rekord

David Chmátal
25.1. 2021 9:04
NBA

Jaylen Brown se na palubovce utrhl ze řetězu. S 33 body dovedl Boston Celtics k dominantnímu vítězství nad Clevelandem 141:103. Navíc se na palubovce postaral o nový NBA rekord.

Brown podává skvělé výkony od začátku sezóny. V posledním zápase s Philadelphií si připsal 42 bodů a zvýšil své kariérní maximum. Proti Cavaliers se postaral o další senzaci.

Jelikož Celtics kontrolovali hru od samotného začátku, trenér Brad Stevenson se rozhodl pošetřit klíčové hráče. 24letý Brown tak ve čtvrté čtvrtině odpočíval a celkově na palubovce strávil jen 19 minut a 14 vteřin. To mu však stačilo na zařízení 33 bodů, čímž překonal NBA rekord vstřelených košů za 20 minut a stal se prvním hráčem, který nastřílel přes 30 bodů za méně než 20 minut.

“Je to šílené. Ani nevím, co k tomu říct. Prostě jsem chtěl vyhrát,“
komentoval autor svůj výkon pro Celtics.com. Doposud rekord držel Kevin Durant, který v roce 2014 za 19 minut hry předvedl 30 bodů.

Až do konce vypjatý zápas přineslo střetnutí Orlanda s Hornets. Po první čtvrtině Orlando vedlo o pět bodů a vedení drželo po většinu utkání. Ve třetí části dokonce odskočili až o 14 bodů, ale v závěru zabrali Hornets. Za stavu 88:90 šli trojkou do vedení a převzali otěže zápasu. Stav se srovnal ještě těsně před koncem na 104-104, ale tým ze Severní Karolíny šel znovu do vedení a prolomil tak šňůru čtyř proher.

O víkendu se do hry také vrátil jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský. Absolvoval již dva zápasy. Bulls na Lakers nestačily, ale před tím porazili Hornets 123:110.