play-off NBA

Brooklyn vyzrál na Bucks, ale Harden kvůli zranění po minutě odešel

Kevin Durant obchází Khrise Middletona
6.6. 2021 7:25

Smíšené pocity musí mít basketbalisté Brooklynu. Ti v zápase druhého kola play-off NBA sice porazili Milwaukee Bucks, jenže přišli o svou největší hvězdu Jamese Hardena, který odkulhal ze hřiště už během první minuty.

Před začátkem play-off byl Brooklyn pasován do role největšího favorita. Především díky hvězdné trojici Harden, Durant a Irving. Jenže o Hardena Nets nyní přišli v první minutě utkání.

Slavný vousáč stihl jeden obranný doskok a po 43 sekundách se chytil za pravý zadní stehenní sval a odkulhal ze hřiště. Pro Brooklyn to není žádná novinka, Harden letos vynechal už 20 zápasů právě kvůli tomuto zdravotnímu problému.

Kevin Durant a Kyrie Irving ale dokázali svou největší hvězdu zaskočit a dovedli svůj tým k výhře, přestože na druhé straně řádil Giannis Antetokounmpo. Řecký obr nasázel 34 bodů a přidal 11 doskoků a 4 asistence.

Přes 15 tisíc fanoušků v New Yorku sledovalo, jak Durant střílí 29 bodů, Irving jich přidal 25 a celkově to Nets stačilo na výhru 115:107.

James Harden ještě během druhé čtvrtiny odjel do nemocnice na magnetickou rezonanci. Zatím není jasné, jestli se ještě do letošního play-off stihne vrátit.