zoh 2018 slova do nebe

Bronzová Samková po závodě: Tohle by podle ní dělal její táta!

Eva Samková a její táta Roman Samek
Zdroj: Profimedia

Česká snowboardcrossařka Eva Samkový prožila těžkou sezonu, kterou nyní na zimní olympiádě vyšperkovala bronzovou medailí. Samková se musela vyrovnat se zraněním ramene, ale hlavně se smrtí svého otce, na kterého po bronzovém závodě vzpomínala.

Celý svět zná českou snowboardistku jako usměvavou holku, ale posledních pár měsíců bylo i na čtyřiadvacetiletou rodačku z Vrchlabí moc.

 

 

"Celkově mi nebylo hej," přiznala po bronzovém závodu. "Ale zase jsem si říkala, ty jo, hrozně mě to baví. Je to super a taťka by stejně brutálně fandil a někde fandí seshora. Minule jsem koukala na jeho fotku, měl moji medaili ze Soči a byl ze všeho hrozně nadšený. Bylo to lepší. Ale už mu je líp takhle," uvedla Samková.

Svoji svěřenkyni pochopitelně chválil i trenér Marek Jelínek. "Prožila hrozný boj s těmahle věcma. Je to něco úplně neuvěřitelnýho," řekl kouč Jelínek.

 

 

"Ví, co udělat v pravou chvíli, a dokáže to předvést i na olympiádě. Takových lidí je málo," dodal bývalý skikrosový mistr světa Tomáš Kraus, který se o Samkovou stará v roli manažera.

 

Samotná Samková pak přiznala, že i přes úsměvy na tváři občas není úplně v pohodě, jak by se na první pohled mohlo zdát.

 

"Těžko říct, jestli jsem silná. Oni mají všichni pocit, že nemám problém, a mám občas problém. Taky si beru hodně věcí," řekla čtyřiadvacetiletá olympionička z Vrchlabí. "Když člověk dělá něco, co ho baví, tak je silný, protože to chce dělat. Stojí si za tím a ví, že to má smysl. A musím týmu udělat radost, oni jsou pak hrozně ve stresu."

 

GALERIE: Jak si Eva Samková dojela pro bronzovou medaili

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Bronzová jízda Evy Samkové

 

Za čtyři roky může Samková přidat další olympijský cenný kov v Pekingu. "Nejsem tak stará a baví mě to. Myslím, že bude, asi klidně jo. Přijde mi, že tři olympiády má skoro každej," řekla snowboardistka a ujistila, že chuť bojovat s tratí a soupeřkami v ní neuhasíná.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program