Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 2. 2018
zoh 2018 slova do nebe

Bronzová Samková po závodě: Tohle by podle ní dělal její táta!

Eva Samková a její táta Roman Samek
Zdroj: Profimedia

Česká snowboardcrossařka Eva Samkový prožila těžkou sezonu, kterou nyní na zimní olympiádě vyšperkovala bronzovou medailí. Samková se musela vyrovnat se zraněním ramene, ale hlavně se smrtí svého otce, na kterého po bronzovém závodě vzpomínala.

Celý svět zná českou snowboardistku jako usměvavou holku, ale posledních pár měsíců bylo i na čtyřiadvacetiletou rodačku z Vrchlabí moc.

 

 

"Celkově mi nebylo hej," přiznala po bronzovém závodu. "Ale zase jsem si říkala, ty jo, hrozně mě to baví. Je to super a taťka by stejně brutálně fandil a někde fandí seshora. Minule jsem koukala na jeho fotku, měl moji medaili ze Soči a byl ze všeho hrozně nadšený. Bylo to lepší. Ale už mu je líp takhle," uvedla Samková.

Svoji svěřenkyni pochopitelně chválil i trenér Marek Jelínek. "Prožila hrozný boj s těmahle věcma. Je to něco úplně neuvěřitelnýho," řekl kouč Jelínek.

 

 

"Ví, co udělat v pravou chvíli, a dokáže to předvést i na olympiádě. Takových lidí je málo," dodal bývalý skikrosový mistr světa Tomáš Kraus, který se o Samkovou stará v roli manažera.

 

Samotná Samková pak přiznala, že i přes úsměvy na tváři občas není úplně v pohodě, jak by se na první pohled mohlo zdát.

 

"Těžko říct, jestli jsem silná. Oni mají všichni pocit, že nemám problém, a mám občas problém. Taky si beru hodně věcí," řekla čtyřiadvacetiletá olympionička z Vrchlabí. "Když člověk dělá něco, co ho baví, tak je silný, protože to chce dělat. Stojí si za tím a ví, že to má smysl. A musím týmu udělat radost, oni jsou pak hrozně ve stresu."

 

17

GALERIE: Jak si Eva Samková dojela pro bronzovou medaili

Zdroj: Profimedia

Bronzová jízda Evy Samkové

Hodnocení:

 

Za čtyři roky může Samková přidat další olympijský cenný kov v Pekingu. "Nejsem tak stará a baví mě to. Myslím, že bude, asi klidně jo. Přijde mi, že tři olympiády má skoro každej," řekla snowboardistka a ujistila, že chuť bojovat s tratí a soupeřkami v ní neuhasíná.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:20 16:55

   Florbal: Storvreta IBK - IBK Dalen

   16:55

   Teleshop

   17:10

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   20:50

   NHL – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 16:00 16:50

   UFC Unleashed (2)

   16:50

   Teleshop

   17:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   19:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   19:35

   NBA – akce měsíce

   19:40

   Magazín NBA Action (29)

Celý Program