Publikováno 22. 12. 2018

Bronz na MS klubů bere River Plate, Kašimě nedal šanci

River Plate nedal japonské Kašimě šanci

Fotbalisté River Plate porazili v utkání o třetí místo na mistrovství světa klubů v Abú Zabí Kašimu 4:0 a i při své druhé účasti skončili na medailové pozici. V roce 2015 argentinský vítěz Poháru osvoboditelů obsadil druhou příčku.

River Plate si v souboji o třetí místo spravil chuť po velmi překvapivém vyřazení v semifinále od domácího Al Ajnu. Argentinský celek poslal ve 24. minutě do vedení po rohu Bruno Zuculini první střelou po vynuceném střídání brankářů Kašimy.

Favorit pak definitivně rozhodl třemi góly od 73. minuty, dva z nich dal střídající Gonzalo Martínez. Hráči Kašimy měla v utkání obrovskou smůlu, neboť hned třikrát trefili břevno a jednou zadáci River Plate odvrátili míč z brankové čáry. Japonský tým nenavázal na předloňské druhé místo.

V 17:30 začne finále mezi obhájcem trofeje Realem Madrid a Al Ajnem.