bundesliga

Brémy si zastřílely v Paderbornu, Dortmund spasil střídající Haaland

13.6. 2020 18:30

Třicáté první kolo německé fotbalové Bundesligy znamenalo pro předposlední Brémy povinnost vyhrát, jelikož jely na půdu posledního Paderbornu. Werder i s dvěma Čechy v sestavě soupeře přejel 5:1 a drží tak šanci na udržení v lize. Borussia Dortmund nechala na začátku zápasu s Düsseldorfem svého kanonýra Haalanda pouze mezi náhradníky, ale ten svůj tým po příchodu z lavičky na poslední chvíli spasil.

Brémy mají spoustu práce se záchranářskou činností, neboť se nachází na předposledním místě tabulky, výhra na půdě posledního Paderbornu tak byla nutností. Do zápasu za hosty nastoupili od začátku brankář Pavlenka i pravý bek Gebre-Selassie.

Po osmnácti minutách dostaly Brémy výhodu pokutového kopu, jenže Rashicu vychytal Zingerle. O dvě minuty později už se ale hosté z gólu radovali. Centr českého reprezentanta Gebre-Selassieho poslal hlavou do brány Klaassen.

Za Werder poté zvyšovali Osako, znovu Klaassen a Eggestein. Paderborn sice dokázal snížit po rohovém kopu, ale poslední slovo měly opět Brémy. Na konečných 5:1 upravil skóre Fullkrug. Brémy se tak bodově dotáhly na šestnáctý Düsseldorf.

Právě Fortuna Düsseldorf byla soupeřem Borussii Dortmund a velmi dlouho dokázala odolávat. Hosté z Dortmundu měli více ze hry, ale gólově se jim nedařilo prosadit. Proto po hodině hry přišel na hřiště zázračný Nor Erling Haaland.

Guerreiro sice v 65. minutě dosáhl branky, jenže ta nebyla kvůli předchozí hře rukou uznána, a tak došlo na spasitele Haalanda. Ten se v páté minutě nastavení dostal k hlavičce na penaltovém bodu, a na poslední chvíli tak zachránil tři body pro Borussii.

Paderborn - Brémy 1:5
Branky: 66. Sabiri - 20. a 39. Klaassen, 34. Osako, 59 Eggestein, 90+2. Fullkrug

Wolfsburg - Freiburg 2:2
Branky: 14. a 27. Weghorst - 43. Holer, 46. Sallai

Bayern - Mönchengladbach 2:1
Branky: 26. Zirkzee, 86. Goretzka - 37. Pavard vl.

• Ragby: Gruzie - Fidži

12:55 14:55