synot liga druhá prohra sešívaných

Bratrský boj pro Michala. Škoda vystřelil Brnu 3 body se Slavií

Slavia pp prohře s Brnem
Zdroj: ČTK

Pražská Slavia si připsala další ztrátu. V předehrávce 3. kola Synot ligy prohrála v Brně 1:0, když si za celý zápas nevypracovala prakticky žádnou brankovou příležitost. Souboj bratrů Škodových tak vyhrál Michal, který dokonce vstřelil vítězný gól Brněnských.

V tabulce si Zbrojovka polepšila do sobotního pokračování kola se šesti body na druhé místo, Slavia s jedním bodem zůstala na chvostu.

Brňané měli po celý první poločas mírnou územní převahu, do střeleckých příležitostí se dostávali jen stěží. Poprvé zahrozil po čtvrthodině po centru obránce Keresteše z levé strany Pašek, jehož hlavičku brankář Berkovec stačil vyrazit.

Slavia dlouho zápolila s přechodem do protiútoku, jejich kombinační souhře chyběla přesná finální přihrávka. V defenzivě si ve své ligové premiéře vedl zdatně v obranném kvartetu domácích fotbalistů Bosňan Frelih. S ním dostali poprvé v základní sestavě také příležitost Pašek a Lacko.

Fotbalový šok! Nováček ze Zlína vede ligu. Teď se chystá na Letnou. Čtěte ZDE!

Slavia se dostala do první vážnější šance ve 26. minutě, záměr kanonýra Milana Škody ale brankář Melichárek vystihl. Vzápětí z protiútoku prostrčil chytře brněnský Zavadil míč mezi zadáky soupeře na Michala Škodu a ten brankáře Berkovce překonal. Na inkasovaný gól zareagovala Slavia zvýšeným úsilím, vyrovnala hru, koncovce však chyběla přesnost.

Po změně stran přidali Pražené na bojovnosti i dravosti v osobních soubojích. Také přesněji kombinovali, ovládli střed pole a získali územní převahu. Brňané spoléhali na defenzivu a rychlé protiútoky. Po jednom z nich v 78. minutě Paškova hlavička jen těsně minula branku.

Ve snaze o vyrovnání slávisté v závěru otevřeli hru, jejich útoky ale narážely do přehuštěných zadních řad Brňanů. Ti vypětím všech sil a za cenu kouskování hry těsné vítězství v nervózním závěru uhájili.