razantní změna

Brankář Lundqvist má novou výstroj, takhle nastoupí za Washington

Henrik Lundqvist
Zdroj: Profimedia
Henrik Lundqvist.
Otava redakční fotka
Marek Otava
13.11. 2020 15:08
Téma:

Dlouhých 15 válel gólman Henrik Lundqvist za newyorské Rangers. Nyní však 38letý hokejový brankář otevírá v NHL novou kapitolu ve Washingtonu Capitals. Do sezony navíc vstoupí opravdu stylově - v nové helmě a betonech.

New York Rangers se rozhodl dávat šanci mladým gólmanům a pro krále Henrika tak nezbylo v kádru místo. Nyní se však Lundqvist může těšit z nového angažmá ve Washingtonu Capitals.

 

Aby do nové sezony vstoupil také náležitě oblečen, obrátil se svého dvorního umělce Davida Gunnarsona, který se specializuje na tvorbu designu hokejových helem a jeho díla nosí například brankáři Jonathan Quick nebo Carey Price.

 Ostatně Gunnarsson se podílel i na výrobě hokejové přilby pro Petra Čecha, a to, když se český fotbalový gólman rozhodl postavit do hokejové brány za britský tým Guildford Phoenix.

 

Nyní se Lundqvist spojil se švédským designérem, aby mu po 15letech změnil vzhled jeho hokejové výstroje, které vždy patřily symboly Rangers, nyni je švédský gólman vymění za symboly Capitals.

 

 

"Chtěl jsem výrazný, agresivní design, který se bude dobře snoubit s týmovými barvami i mou výstrojí," pronesl pro NHL 38letý brankář.

 

Hlavní znakem jeho nové výstroje bude Orel, jakožto symbol USA. Dalším symbolem pak bude budova Kapitol, která tvoří jednu z dominant Washigtonu. Podobně vypadají i betony, které Lundqvist v novém působišti doufejme už brzy oblékne.

 

Sám švédský gólman doufám, že se mu v dresu Capitals bude dařit a jeho tým s lídrem Alexandrem Ovečkinem, ale i s českými hokejisty Michalem Kempným a Jakubem Vránou získá Stanley Cup.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program