Rozhovor s gólmanem

Brankář Dan Vladař: Do Pardubic jsem se dostal díky Jágrovi!

Mihailescu Dominik
Dominik Mihailescu
26.11. 2020 19:39
Téma:

Hokejový brankář Dan Vladař se těší novému angažmá. Sice jen na měsíc, ale i přesto si po dlouhé pauze zachytá. Třiadvacetiletý gólman nastoupí do branky Pardubic a podle svých slov chce, aby tým vyhrával každý zápas.

Odchovanec kladenského hokeje je namotivovaný do svého druhého extraligového angažmá. „Určitě se moc těším. Hlavně jsem rád za tu příležitost, kterou mi Pardubice poskytly. Už je to nějaký měsíc, co jsem naposledy chytal. Trénování se víceméně jen opakovalo a tím, že se nic neví, jsem neviděl světlo na konci tunelu,“ prozradil brankář.

 

Získání talentovaného gólmana je pro Dynamo dobrá zpráva. Ostatně východočeský celek se nenachází v dobré pozici a morálka v šatně byla před nedávnem na bodě mrazu. Po výměně hlavního trenéra tak šlo podepsání smlouvy rychle. „Začalo to u Jardy Jágra, když jsem trénoval na Kladně. On měl pak schůzku s panem Dědkem, kde mu nadnesl právě tohle. Následně se spojil agent s Pardubicemi a Bostonem a už to bylo rychlé,“ informoval Vladař o zákulisí.

 

NHL má v současné době pauzu. Kvůli aktuální situaci je start letošního ročníku naplánovaný až na leden. Spousta hráčů ze zámořské soutěže se tak rozehrává v mužstvech v Evropě. I o Vladaře byl v předchozích měsících zájem. „Ale jak přišla druhá vlna, tak se celá soutěž pozastavila a zájem opadnul. Všichni pak už čekali jen na to, kdy se bude hrát a nechtěli řešit nějaké příchody či odchody. Pardubice mi příjdou jako skvělý tým, který má rozhodně na víc.“


 

Po dlouhých týdnech si tak gólman Bostonu sáhne na puk v mistrovských utkáních a podle svých slov je hodně motivován. „Chci vyhrávat zápasy, chci vyhrávat za Dynamo! Pro mě se nic nemění, ať už jsem v Americe nebo tady v Pardubicích. Já budu dělat stejné věci a budu se snažit vyhrávat každý zápas,“ říká bývalý juniorský reprezentant.

 

Jako spousta hráčů se taktéž musel smířit s dlouhou přípravou, která byla kvůli aktuální situaci nezvyklá. „Jednoduché to není. Měl jsem ale super tréninkovou skupinu. Připravoval jsem se s Radko Gudasem na Kladně. Tím, že nás tam bylo více, kdo se objevil bez hraní, tak jsem situaci zvládal v pohodě. Vzájemně jsme se snažili posouvat a zároveň jsme si to i užívali.“ Ostatně Radko Gudas je odchovancem stejného celku.

 

Svou štaci v Dynamu bere i jako příležitost pro NHL. „Jsem k sobě upřímný a vím, že tam pro mě místo zatím není. Ovšem to se může během týdne změnit. Proto tam chci přijet, co nejvíce rozchytaný z Pardubic.“ Aktuálně ale počítá s tím, že bude chytat v AHL. Tam je velká konkurence. „Já asi neznám hráče, který by chtěl celou svou kariéru strávit na farmě. Ano, je to dobrá a kvalitní soutěž, ale všichni tam jsou kvůli tomu, aby hráli NHL. Na kamarádičkování to ale není. Nicméně s Maxem Lagacém jsem měl parádní vztah, ale ten teď podepsal s Pittsburghem, takže tam budou mladí kluci,“ řekl k nižší soutěži za mořem.

 

 

 

Mladičký brankář by se nebál ani výzvy ve formě reprezentace. „Doufám, že ta nabídka do národního týmu někdy přijde. Pokud bude, tak za ní budu velice rád. Každý hráč má nějaký svůj vývoj. Mě je stále třiadvacet let, ale určitě neplánuju nic dopředu, nechávám tomu volný průběh. Mám skvělé trenéry brankářů a společně se připravujeme tak, abych byl nejlepší,“ řekl závěrem. 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • NBA - akce měsíce

   22:55 23:05
   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

   09:00

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program