Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.1. 2019 13:36
Rallye Dakar Drsné fotografie

Brabec skončil v kotrmelcích, část etapy si vůbec nepamatuje

Ošklivý pád Jana Brabce
Zdroj: Profimedia

Etapu hrůzy prožil český motocyklový závodník Jan Brabec. V předposlední části Rallye Dakar s motorkou skončil v kotrmelcích a část etapy si nepamatuje. Přesto se posunul průběžným pořadím.

„Asi dvacet kilometrů po startu jsem šel strašně na rypák. Když jsem se po pádu sebral v písku, měl jsem pocit, že jsem na dovolené a hledal moře," citoval Brabce tým Big Shock Racing na facebooku. „Faktem je, že dalších sto kilometrů po nehodě si vůbec nepamatuji," přiznal Brabec.


Z brutální nehody ale vyšel překvapivě český závodník bez zranění. „Jak jsem šel na rypák, tak se ohnula spojková páčka, takže mi nefungovala spojka," popsal jediný velký následek nehody.

17

GALERIE: Drsný pád Jana Brabce

Zdroj: Profimedia

Ošklivý pád Jana Brabce

Hodnocení:


„Asi dvacetkrát jsem tahal motorku z dun. Když mi jednou zdechla, tak na mě motorka padla a vylil se na mě benzín. A po devíti dnech v sedle s rozedřeným zadkem nechceš sedět v benzínu," konstatoval Brabec.


Ten se i přes vážnou nehodu posunul pořadím. „Za tři dny se mi povedlo po devítihodinové penalizaci posunout z jednašedesáté pozice na šestatřicátou pozici, to je dobré," pochvaluje si průběh závěru drsného Dakaru.

hp TN.cz