nova sport exkluzivně

Boxer Štěpán Horváth alias ’tygr v kleci’ odpovídal na VAŠE DOTAZY

Štěpán Horváth
Zdroj: qwert.eu
Téma:
box

Ve středu měli čtenáři Nova Sport jedinečnou možnost zasílat dotazy na boxera Štepána Horvátha, kterého už tuto sobotu čeká souboj o evropský titul ve velterové váze s Němcem Arthurem Hermannem. Padaly dotazy na trénink, stravu, ale i zranění nebo jak pracuje se strachem. Více v článku. Zápas bude vysílat živě stanice Nova Sport 1.

Před zraky neporaženého boxerského šampiona Floyda Mayweathera se už tuto sobotu uskuteční v Praze galavečer, který pořádně rozhýbe stojaté vody českého boxu! V hlavním zápase vyzve Štěpán Horváth Arthura Hermana a právě český boxer odpovídal na vaše dotazy.

 

 

JARDA: Štěpáne zdravim vás, jste před zápasem nervózní, nebo míváte strach? díky

ŠH: Tak vždycky je nějaká nervozita, kdyby ne, tak je asi něco špatně, ale snažim se to brát, jak to je.

Funny: Slyšel jsem, že váš kondiční trenér si poranil nohu. Je už v pořádku?

ŠH: (smích) jojo, trenér už je v pohodě. Bylo to takové menší zranění, nešlo o nic velkého.

Fabián: Dobrý den, Štěpáne. Zajímalo by mě, jestli před utkáním držíte nějakou speciální dietu a pokud ano, jak dlouho před zápasem a v čem spočívá? Díky a přeji hodně štěstí!

ŠH: Samozřejmě mám svůj jídelní plán. Tu přípravu začínám tříměsíčním cyklusem. Ze začátku to tolik neřeším, ale čím víc se blíží zápas, tak ta strava je striktnější. Zhruba 3 týdny před zápasem už si nedávám ani hovězí maso, protože je těžké. Snažím se jíst ryby, kuřecí maso, zkrátka pořád držet bílkoviny. K tomu samozřejmě brambory, těch spotřebuji opravdu hodně. Sladkosti ale vůbec, to jde úplně mimo mě.

FLOYD: Nazdar borče! Jsem velký fanoušek Floyda Mayweathera. Kdo je pro tebe osobně nejoblíbenější boxer a kterého považuješ za nejlepšího? Díky

ŠH: To je tězký. Myslím, že není zkrátka nejlepší boxer, protože každý má něco jiného. Nemůžu srovnávat Mayweathera s Tysonem, nebo Muhammadem Alim. Každý boxer, který se dostane na světovou úroveň a tam vyhrává, je prostě dobrej. Samozřejmě Floyd patří mezi ty nejlepší profiboxery. Já sem třeba vyloženě vzor nikdy neměl. Líbili se mi zápasy Aliho, Tysona, ale nelepil jsem si je na zeď. Spíš jsem se modlil, abych byl dobrej já (smích).

Pavel: Ahoj. Měl bych otázku na trénink...respektive další sporty. Děláš v rámci tréninku nějaké doprovodné sporty? Které se k boxu hodí nejvíce? Děkuju.

ŠH: Já říkám pořád, že vrcholový sportovec musí být prostě komplexní. Bude to znít možná blbě, ale myslím si, že si umím poradit s každým sportem. Není problém vzít raketu a zahrát si tenis, hodit míč na koš, nebo zahrát si fotbal. Třeba do boxu je úplný základ gymnastika. Člověk by měl umět zkrátka gymnastiku, míčové hry, plavání. Já se snažim jít třeba i na kolo, zahrát ping-pong, zkrátka cokoliv. Každý sport rozvíjí něco a je potřeba být hlavně komplexní.

Petr0012: Býváte někdy zranění a co bylo nejhorší zranění?

ŠH: Musím zaklepat, ale mě se to docela vyhýbá. V přípravě mě sice občas něco tahá, nebo píchne ve svalu, ale vždycky je to spíš z přetížení. Jediný, co jsem měl tak vážnější, byla ta nosní sliznice, ale to prostě přišlo a odešlo. Zranění jdou naštěstí mimo mě.

Daniela: Dobrý den, pane Horváthe. Mám sedmiletého syna a hrozně rád by začal boxovat. Doporučil byste tenhle sport i malému děcku? A jestli ano, v jakým věku je nejlepší začít? Existují třeba i dětské boxerské kluby nebo tak něco? Díky moc za rady.

ŠH: Nevím teda odku paní je, ale jestli mu je 7 let, tak ať začně nějakou pohybovou průpravou a pak se teprve specializovat. Lidi si to neuvědomujou, ale box je hrozně tězký sport, stejně třeba jako zápas, nebo judo. To dítě to nedokáže ještě tak rychle zvládnout a proto je lepší začít třeba někde v tělocvičně, kde se věnují malým dětem. Kotrmelce, stojky, obratnost, rychlost...Když u toho vydrží, tak na tom boxu ten trenér nemusí učit děti kotrmelec. To je pak problém. Zkátka takové ty věci, co jsme dělali při tělocviku na základní škole.

Felix1988: Čau Štěpo. Sleduješ kromě boxu třeba i UFC? A hodně štěstí do zápasu.

ŠH: Přiznám se, že ani moc ne. Nějaké světové zápasy jsem samozřejmě viděl, ale já to nechci nějak hanit. Trochu mi ale přijde, že ti kluci neumí boxovat, neumí zápasit a tak to prostě splácaj dohromady. Samozřejmě v tom UFC už něco umí, ale třeba když se mluví o tom zápase Mayweathera proti McGregorovi, tak se musím hrozně smát. To je jako kdybyste běhal stovku a chtěl porazit Maurice Greena, protože spoléháte na to, že už mu je padesát. Nedokážu si to představit. Ten McGregor je šikovnej, ale Mayweathera by neměl vůbec čím ohrozit. To je můj názor.

DAVID: Ahoj Štěpo. Měl jsi někdy po prohraném zápase pocit, že by si se na to nejraději vykašlal?

ŠH: (smích) Tak to je nejlepší dotaz! To je jasný. Xkrát se mi stalo, už jako mladýmu klukovi v amatérech, když sem byl přesvědčenej, že sem měl zápas vyhrát. Nebo mi to vůbec nešlo a chtěl jsem s tím seknout, ale vždycky to byly jenom momentální chvíle. Vždycky to chce prostě vychladnout a potom zpětně se na to podívat a pak třeba zjistíte, že vám to něco naopak dá. Prohra je samozřejmě vždycky špatná, ale ne vždycky vám nepomůže. Musíte vědět, že třeba ten soupěř byl sice lepší, ale jenom ted danej den a vám to zkrátka momentálně nešlo.

 

 

Nenechte si ujít přímý přenos galavečera už tuto sobotu od 19 hodin na Nova Sport 1 a VOYO.

PROGRAM SES BOXING PRAHA:


Štěpán Horváth vs.Arthur Hermann

Fabiána Bytyqi vs. Jevgeniya Zablotskaya

Lucie Sedláčková vs. Doris Köhler

Tom Schwarz vs. Ivica Bacurin

Adam Deines vs. Zura Mekerešvili

Marko Calic vs. TBA

mm TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program