novasport galavečer v plzni

Box s Fabianou a Luckou: poslední kafíčko, v sobotu to vypukne!

Lucie Sedláčková a Fabiana Bytyqi
Zdroj: Nova Sport
Lucie Sedláčková a Fabiana Bytyqi
Téma:
box

V sobotu se hokejová aréna plzeňských indiánů promění v dějiště velkolepé boxerské podívané. V rámci Galavečera profesionálního boxu se bude boxovat o čtyři mistrovské tituly, což je akce, která v českém prostředí nemá obdoby. Stanice NOVA Sport 1 bude u toho a přinese živě celý galavečer.

V Plzni si zaboxují Fabiana Bytyqi, Lucie Sedláčková, Robert Stieglitz, Tom Schwarz nebo Štěpán Horváth. Jedním z promotérů je pak bývalý český boxer a trenér obou českých boxerek Lukáš Konečný: „Jsem naprosto nadšený! To, že budou obě naše holky najednou bojovat o tituly v Čechách, považuji za obrovský úspěch českého boxu.“ O svůj první evropský titul bude boxovat Češka Lucie Sedláčková, další Češka Fabiana Bytyqi pak dokonce o titul mistryně světa do 23 let.

Je to tak první možnost, jak si obě boxerky mohou udělat jméno na scéně profesionálního boxu. „Pro nás je to obrovská šance,“ říká Lucie, jejíž slova potvrzuje i její tréninková parťačka Fabiana: „Bude to něco novýho, otevře se nám nová možnost.“

Je to také poprvé, co se oběma naskytne možnost bojovat v tak dlouhém zápasu, čemuž přizpůsobily také trénink. „Pracujeme hlavně na fyzický stránce, abychom vydržely těch deset kol bez problému. Dolaďujeme techniku, nějaké ty drobnosti jak se pořadně zakrýt, aby byl větší důraz v úderu a podobně. Já se na to těším, že si to vyzkouším, bude to něco novýho, myslím si, že na to fyzicky mám,“ hodnotí Fabiana.

Dvacetiletá Fabiana Bytyqi se o titul utká s Bulharkou Teodorou Bacheva, kterou už v minulosti jednou porazila: „Pro mě to bude možná výhoda v tom, že vím, jak boxovala, ale zase si uvědomuju, že v tom zápase jsem s ní měla problém na začátku, než mi Lukáš poradil tu správnou taktiku. Takže teď se snažím zaměřit na to, abych zvládla ten její tlak, aby mě nějak nepřetlačila. Doufám, že mně to, že jsem s ní už boxovala, pomůže a těch deset kol to zvládnu.“

To na Lucii Sedláčkovou čeká soupeřka, se kterou ještě neboxovala a zároveň se jí o ní nepodařilo najít příliš mnoho informací. Jediné, co zatím bezpečně ví, je, že se utká s Maďarkou Kleopatrou Tolnai. „Já o soupeřce bohužel nic moc extra nevím, protože jsem žádný videa nedohledala, takže nejspíš pudu na slepo a uvidím po prvním kole. Já to vycítím hned po prvním úderu, jak to bude,“ komentuje svou situaci.

V každém případě čeká český box velký večer, který u nás zatím nemá obdoby. Celý galavečer přenáší živě přímo z Plzně stanice NOVA Sport 1 a videoportál VOYO v sobotu od 20:00. Přenos komentuje Kamil Guzek.

ram TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Gloucester Rugby - Sale Sharks

   12:45

   Zvedni se z gauče (7)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   09:00 11:30
   11:30

   25 - year anniversary Verbier

   12:00

   Casey Stoner - Konec na vrcholu

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   14:35

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Olympique Marseille

   16:20

   NHL: Los Angeles Kings - Detroit Red Wings

Celý program