hodně zdraví

Bouwmeesterovi se daří lépe. Dostal defibrilátor, ale nejspíš skončí kariéru

Jay Bouwmeester získal v roce 2019 Stanley Cup
Zdroj: Profimedia
Jay Bouwmeester se v roce 2019 dočkal Stanleyova poháru.
Téma:
NHL

Záběry železného muže v bezvědomí obletěly celý svět a spustily vlnu solidarity. Hodiny a dny strachu o život a zdraví Jaye Bouwmeestera mají nyní finálnější obrysy. Šestatřicetiletý obránce St. Louis prodělal operaci, s největší pravděpodobností však pověsí brusle na hřebík.

Implantabilní kardioverter-defibrilátor. To je název mašinky, kterou lékaři voperovali k srdíčku vytáhlého obránce, který svým kolapsem na střídačce během střetnutí v Anaheimu vyděsil celý hokejový svět.

 

Nyní už by měl být v pořádku a speciální budík bude hlídat jeho srdce a napomáhat k tomu, aby se podobná situace již neopakovala. S tím ale souvisí také fyzická zátěž, a to bude s největší pravděpodobností problém. Bouwmeester tak bude muset skončit svou kariéru předčasně, stejně jako jiní hráči, kteří odjeli z arény po srdečním selhání rovnou do nemocnice.

 

Definitivní rozhodnutí ale ještě nepadlo, a tak má jeden z nejzkušenějších hráčů v NHL ještě naději na návrat na ledová kolbiště. Podle všeho by měli Bluesmani vydat konečné stanovisko ohledně pokračování svého zadáka zkraje příštího týdne.

 

Bouwmeester stihl za svou dosavadní kariéru sehrát 1 240 zápasů v NHL, je členem Triple Gold Clubu, do nějž se řadí hráči, kteří získali Stanleyův pohár a zlatou medaili z olympiády a světového šampionátu. V zadních řadách Blues trávil osmou sezónu.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   18:00 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

   22:00

   NHL: Tampa Bay Lightning - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   18:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

   02:10

   NBA - Nejlepší akce nováčků 2015 - 2020

Celý program