IndyCar Výborný závod

Bourdais předvedl skvělou jízdu, vyhrál po startu z posledního místa

Sebastien Bourdais v St. Petersburgu
Zdroj: Profimedia
Sebastien Bourdais v St. Petersburgu

Francouz Sebastien Bourdais si připsal další vítězství v IndyCar. Stal se prvním vítězem v nové sezóně IndyCar Series. Povedlo se mu to i přesto, že po chybě a nehodě v kvalifikaci musel startovat z posledního místa, a i přesto, že od letošní sezóny jezdí za podceňovaný tým Dale Coyne Racing.

Bourdais rozhodně nevstupoval do závodu jako favorit. Před sezónou změnil působiště, přešel k týmu Dale Coyne Racing, který byl v minulosti známý tím, že spíše dával šanci mladým jezdcům, zvlášť těm, kteří přivedli sponzory. V posledních letech ale majitel stáje Dale Coyne zavelel ke změně. Bourdais už za tým jezdil, když se v roce 2011 vrátil do amerických formulí, bylo to právě s tímto týmem.

 

Před sezónou zvládl Coyne postavit kolem Bourdaise skvělý tým. "Byl bych překvapen, kdyby letos alespoň jednou nevyhrál," řekl během závodu v St. Petersburgu odborník na IndyCar a komentátor NOVA Sport Michal Beran. Sám netušil, že Bourdais na své první letošní vítězství bude čekat už jen asi hodinu.

 

Do karet mu hrál vývoj závodu. Po startu se do potíží dostalo hned několik jezdců. Před třetí zatáčkou kolidovali Aljošin a Rahal. Problémy měli také Kimball a Muňoz. Hunter-Reay musel do boxů kvůli technickým problémům. Do čela závodu se probojoval Kanaďan Hinchcliffe, který předjel nejprve Dixona a následně také vítěze kvalifikace Powera.

 

 

Powerův tým udělal při pit stopech chybu a Australan přejel přes hadici a pneumatickou pistoli, za což je v IndyCar automaticky trest spočívající v průjezdu boxy. Hinchcliffea o vedení zase připravil stájový kolega Aljošin, který během pit stopů útočil na Kanaana, který zrovna na studených pneumatikách vyjel z boxů. Oba piloti se střetli a na trať vyjel zpomalovací vůz. Což ublížilo pilotům, kteří ještě netankovali, kupříkladu Hinchcliffeovi, Dixonovi, Satóovi a dalším.

 

Ti mohli do boxů až ve chvíli, kdy se celé pole seřadilo za zpomalovacím vozem a propadli se při tom za ty, kteří už měli pit stop za sebou. Závod vedl loňský šampion Pagenaud následovaný právě Bourdasem, který se v 37. kole ujal vedení.
To už do konce závodu nepustil, ač Pagenaud mocně jeho náskok v jednu chvíli stahoval.

 

 

O pozice se ale bojovalo ve zbytku pole. V samotném závěru se začal propadat Will Power. Potýkal se se zatím nezjištěnou poruchou a musel odstoupit. Do té doby jezdil na třetím místě, to nakonec získal Scott Dixon. Na čtvrté místo v posledním kole postoupil Hunter-Reaye, když se dostal před Satóa.

 

Pro vítězství si dojel Bouradais. Pagenaud se musel spokojit s body za druhé místo. Šampionát pokračuje začátkem dubna tradičním závodem v Long Beach. Sledovat ho můžete programech NOVA Sport.
 

vbo TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   21:05 01:05
   01:05

   Jorge Lorenzo - Válečník

   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program