Tři Češi pomohli Bostonu k výhře, Voráček skóroval při triumfu Flyers

Richard Wagner
13.8. 2020 7:34
NHL

Boston si sice počkal na první zápas play-off s Carolinou o den déle, zato prožil poprvé po koronavirové pauze vítězný konec. Prosadili se všichni tři Češi v sestavě Bruins. První výhru v sérii získali také Islanders, Avalanche, Canucks a Flyers, za něž skóroval Jakub Voráček.

Zápas odložený kvůli dlouhému prodloužení nakonec také došel do nastaveného času. Tentokrát se však hrálo navíc jen necelých 22 minut.

V brance Hurricanes stanul Petr Mrázek a musel vytáhnout 36 zákroků. Jako první inkasoval Boston, ve 14. minutě poslal Canes do vedení Edmundson, chvíli před koncem 1. části stál na pravém místě David Pastrňák, který poprvé v play-off skóroval.

Ve druhé části poslal Coyle Bruins do vedení, na což o pár vteřin později zareagoval McGinn. Těsně po startu třetí třetiny vykopl Mrázek Kašho střelu k Davidu Krejčímu, jenž se z dorážky nemýlil.

V polovině závěrečné periody od modré nahodil Fleury, nic nevidící Rask kapituloval a šlo se do prodloužení. První nastavení ještě rozhodnutí nepřineslo, 73 vteřin po začátku toho druhého ujel Pastrňák, který předložil Bergeronovi nahrávku a ten rozhodl o vítězství Bruins.

Vedení v sérii se ujala také Philadelphia. Jakub Voráček lehce tečoval přesilovkovou střelu Ivana Provorova, čímž poslal Flyers do vedení. Za Montreal sice odpověděl v přesilovce Shea Weber, ale poslední slovo měla opět Philadelphia.

Farabee před Pricem tečoval střelu Sanheima a následně se dostal i k dorážce do prázdné brány. Další gól již nepadl, a tak se Flyers ujali vedení v sérii po výhře 2:1.

Play-off NHL:

Boston – Carolina 4:3 pr. (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Branky: 18. Pastrňák, 25. Coyle, 41. Krejčí (Kaše), 82. Bergeron (Pastrňák) – 14. Edmundson, 25. McGinn, 50. Fleury.

Washington – NY Islanders 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 26. a 32. Oshie - 39. Eberle, 41. Lee, 47. Bailey, 52. Beauvillier

Colorado – Arizona 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 54. Kadri, 54. Compher, 55. Rantanen

Philadelphia – Montreal 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 9. Voráček, 35. Farabee - 35. S. Weber

St. Louis – Vancouver 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 17. Perron, 30. Schwartz - 5. a 49. Horvat, 29. E. Pettersson, 46. Stecher, 60. J.T. Miller

• NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

19:05 21:50