hvězda NHL

Boston a ostatní týmy trénují na ledě! Kde je Pastrňák? Ptají se fanoušci

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 16. 7. 2020
Téma:
NHL

Hokejová NHL se opět přiblížila k plánovanému restartu. Od pondělí 13. července se tak oficiálně rozjely také tréninkové kempy. Výjimku netvoří ani Boston Bruins, jehož hráči už pilně trénují na ledě. Chybí však jejich hlavní hvězda David Pastrňák.

Zahájení tréninkových kempů je důležitým krokem k dohrání letošní sezony, která byla kvůli pandemii koronaviru hodně ovlivněna. Novým datem pro restart zámořské soutěže je tak 1. srpen, ve kterém si to o Stanley Cup rozdá 24 týmů v rozšířeném play-off.

Od pondělí tak začaly týmy s oficiálním tréninkem a výjimku netvořil ani Boston, který patří k favoritům v letošní sezoně.

 

V plném tréninku je už tak většina es Medvědů, nechybí slovenský kapitán Zdeno Chára nebo útočné duo Marchand – Bergeron.


Naopak útočný parťák této dvojice David Pastrňák na tréninku chybí, což donutilo fanoušky spekulovat, co se s nejlepším střelcem zkrácené sezony děje.

 

Podle všeho byl 24letý český hokejista v karanténě po příjezdu z Evropy. Podobné to měl i Ondřej Kaše, jenž musel splnit přísné protikoronavirové protokoly.

 

 

Oba borci pak sice naskočili do středečních tréninků. Během čtvrtka už však na ledě opět chyběli.

 

"Z pohledu ligy nejsou nyní zdravotně způsobilí k účasti. Doufejme, že se to v blízké budoucnosti změní. Vždycky když chybí na tréninku hráč, s nímž počítáte, tak je to důvod ke starostem. Ale prostě jdeme dál," prozradil detaily jejich absence bostonský trenér Cassidy.

Co se však skrývá pod frází "zdravotně nezpůsobilí k účasti" detailněji nevysvětlil.

 

Kdo naopak v sestavě nechybí je David Krejčí, který i během pandemie trávil volný čas s rodinou ve Spojených státech. Na soupisce figuruje také obránce Jakub Zbořil, který bojuje o šanci přesunout se z farmy v Providence do hlavního týmu Bostonu.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program