Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nba Noční zápasy

Boston přišel o neporazitelnost, Golden State zvítězili i podruhé

James Harden a Kevin Durant
Zdroj: Profimedia

Pět zápasů v řadě neprohráli basketbalisté Bostonu v play off. V tom šestém na ně ale vyzrálo Milwaukee a vyrovnalo sérii na 1:1. To hvězdné války mezi Golden State a Houstonem mají zatím pouze jednoho vítěze. I v druhém zápase vyhrála parta kolem Kevina Duranta.

Milwaukee vstoupilo do série s Bostonem jako vítěz základní části, v prvním zápase ale na rozjetý Boston nestačilo. Svou sílu Bucks ukázali až v druhém zápase, který ovládli 123:102. Zápas byl dlouho vyrovnaný, domácí se utrhli ze řetězu až ve třetí čtvrtině, kdy si vybudovali náskok 25 bodů.
 

Dále dominantní byli i v poslední fázi, kdy se jejich vedení dostalo až na jednatřicetibodový rozdíl. Celtics se podařilo skóre snížit až v posledních minutách. Klíčovou postavou Bucks byl Janis Antetokounmpo, který zaznamenal 29 bodů, deset doskoků a čtyři asistence.

Golden State v předčasném finále, jak se jeho sérii s Houstonem říká, ovládli i druhý zápas. Tentokrát poměrem 115:109. A důvod je jasný. Opět dokázali držet krok s hvězdou Rockets Jamesem Hardenem. Zatímco v základní části téměř neměl konkurenci a často atakoval hranici 40 bodů, v sérii s Warriors je vyrovnaným soupeřem Kevina Duranta.


Oba dva si v nočním zápase připsali 29 bodů a čtyři asistence. Durant k tomu přidal pět doskoků, Harden ještě o dva více. Warriors si klíčový náskok devíti bodů vypracovali už v první čtvrtině. Zbylé části byly vyrovnané a Rockets se v závěru nedostali na dostřel. Nejmenší ztráta byla čtyři body.
Golden State náskok dokázali uhájit a v sérii vedou už 2:0.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:15

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cliff Diving World Series - Portugalsko

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:00

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   09:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   10:00

   Element (390)

   10:15

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   10:45

   Main Event (4)

   11:35

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

Celý Program