nba Noční zápasy

Boston přišel o neporazitelnost, Golden State zvítězili i podruhé

James Harden a Kevin Durant

Pět zápasů v řadě neprohráli basketbalisté Bostonu v play off. V tom šestém na ně ale vyzrálo Milwaukee a vyrovnalo sérii na 1:1. To hvězdné války mezi Golden State a Houstonem mají zatím pouze jednoho vítěze. I v druhém zápase vyhrála parta kolem Kevina Duranta.

Milwaukee vstoupilo do série s Bostonem jako vítěz základní části, v prvním zápase ale na rozjetý Boston nestačilo. Svou sílu Bucks ukázali až v druhém zápase, který ovládli 123:102. Zápas byl dlouho vyrovnaný, domácí se utrhli ze řetězu až ve třetí čtvrtině, kdy si vybudovali náskok 25 bodů.

Dále dominantní byli i v poslední fázi, kdy se jejich vedení dostalo až na jednatřicetibodový rozdíl. Celtics se podařilo skóre snížit až v posledních minutách. Klíčovou postavou Bucks byl Janis Antetokounmpo, který zaznamenal 29 bodů, deset doskoků a čtyři asistence.

Golden State v předčasném finále, jak se jeho sérii s Houstonem říká, ovládli i druhý zápas. Tentokrát poměrem 115:109. A důvod je jasný. Opět dokázali držet krok s hvězdou Rockets Jamesem Hardenem. Zatímco v základní části téměř neměl konkurenci a často atakoval hranici 40 bodů, v sérii s Warriors je vyrovnaným soupeřem Kevina Duranta.

Oba dva si v nočním zápase připsali 29 bodů a čtyři asistence. Durant k tomu přidal pět doskoků, Harden ještě o dva více. Warriors si klíčový náskok devíti bodů vypracovali už v první čtvrtině. Zbylé části byly vyrovnané a Rockets se v závěru nedostali na dostřel. Nejmenší ztráta byla čtyři body.
Golden State náskok dokázali uhájit a v sérii vedou už 2:0.