chvíli si posedí

Bortuzzo zná trest za svou prasárnu. Jeho stopka je rekordně dlouhá

Robert Bortuzzo
Zdroj: Profimedia
Robert Bortuzzo při jednom ze svých tvrdých zákroků
Téma:

Obránce St. Louis Blues Robert Bortuzzo dostal distanc na čtyři zápasy za krosčeky na Viktora Arvidssona. Pro třicetiletého Kanaďana je to již třetí zápasová stopka. Předchozí dva tresty měl za fauly na české hokejisty.

První Bortuzzův trest se datuje k roku 2014 za zákrok na Jaromíra Jágra. Toho trefil ramenem do hlavy a byl potrestán na dva zápasy.


Podruhé byl Bortuzzo suspendován minulý rok. To ještě v přípravném zápase trefil loktem do hlavy Michala Kempného a dostal trest na zbylé dva přípravné zápasy a také úvodní zápas sezony.

Nyní byl potrestán potřetí, a to za dva krosčeky na Viktora Arvidssona. Prvním trefil švédského útočníka do zad, ten spadl hlavou na horní tyčku a poté do brány.

Když Bortuzzo viděl, že rozhodčí signalizuje trest, rozhodl se vstávajícího Arvidssona udeřit ještě jednou a dal mu pořádnou ránu na bedra.

Obránce St. Louis byl potrestán na 4 zápasy, ale oběť jeho faulů je na tom mnohem hůře. Arvidsson si podle informací Nashvillu Predators nezahraje 4-6 týdnů kvůli zranění v dolní části těla.

Bortuzzo kvůli suspendaci přijde o svůj plat, který by dostal za 4 zápasy, což v jeho případě znamená přes milion a půl korun.

Kanadský obránce je pátý hokejista v této sezoně NHL, který byl dodatečně potrestaný za faul při hře, jeho čtyřzápasová stopka je ze všech nejdelší.

sup TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Northampton Saints - London Irish

   13:05 14:45
   14:45

   Fotbal: Olympique Marseille - FC Lorient

   16:30

   Freeride World Tour #3

   17:00

   Florbal: PSS - SB - Pro

   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Stade Rennes

   13:00 14:40
   14:40

   NHL: Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes

   16:25

   Český motorsport 2021 (1)

   16:55

   Fotbal: Inter Miami CF - Los Angeles Galaxy

   18:05

   World Match Racing Tour - Bermuda Gold Cup

   18:35

   Házená: SC Magdeburg - MT Melsungen

Celý program