Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej WSM Liga

"Borci, musím jít," loučil se Jágr s novináři. Koleno tvrdou hru ustálo

Jágrmánie se přesunula do Přerova, kde Rytíři ve středu odehráli zápas se Zubry, který prohráli 1:2. Jaromír Jágr na jedinou branku Kladna asistoval. Po zápase měl celkem dobrou náladu, vysekl poklonu soupeři a byl rád, že jeho koleno vydrželo tvrdou přerovskou hru. „Borci, musím jít,“ řekl s úsměvem novinářům po několikáté položené otázce a jel zase domů.

Kladno prohrálo a Jágr na ledě nevypadal moc spokojeně a motivovaně. Po utkání ale s novináři vydržel skoro pět minut. „Soupeř byl kvalitnější. My jsme měli problémy ale i proti Benátkám. Na druhou stranu, máme alespoň na čem pracovat. Je před námi dlouhá cesta, bude to fuška,“ shrnul situaci Rytířů a průběh zápasu Jágr.

 

 

Smeknul před Zubry klobouk. „Já se až tak neřeším, chci hlavně pomoci týmu a dostat se do nějaké formy. Dnes to ale bylo těžké. Přerov hrál výborně a skvěle napadal, hrál hodně do těla,“ několikrát zopakoval. „Koleno zatím drží. Horší by to bylo, kdybych hrál bez ortézy. Zatím je to dobré a dnes byl na to celkem dobrý test. Oni opravdu hráli do těla a kdykoliv mohli, do těla šli,“ zdůraznil Jágr.

 

Po dvou zápasech mohl konečně alespoň trochu srovnávat WSM ligu s extraligou. „Extraligu jsem nehrál dlouho a tak to nemohu moc srovnávat. Tahle liga ale nebude o moc horší. V extralize jsou možná více techničtější hráči, kteří mají zkušenosti. Tady je zase spousta mladých kluků, kteří hrají o svůj život,“ pokračovala hokejová legenda.

 

 

Slavná osmašedesátka si musí zvykat nejen na jiný hokej, ale také na úplně jiné podmínky. Přerov prostě není Calgary. „Je tady (na zimním stadionu v Přerově) zima. Ale ta je všude,“ smál se Jágr. „Je rozdíl, když posledních pětadvacet let nastupuji v arénách za miliardu dolarů a bohužel se nedá nic dělat. Pro mě je to ovšem výzva,“ řekl s plnou vážností.

 

Když měla přijít další otázka, Jágr už byl myšlenkami na trase Přerov – Kladno po D1. „Dobrý borci, musím jít,“ rozloučila se legenda a odešla s úsměvem do kabin.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program