noční zápasy nhl

Bombarďák Frk znovu skóroval! Martinez v debutu za Vegas zazářil

Los Angeles Kings - Florida Panthers
21.2. 2020 7:10

Ruský kanonýr Alex Ovečkin se opět zapojil do boje o nejlepšího střelce, vytouženou sedmistou branku ale nevstřelil. Jeho Washington tak dosáhl pouze na bod za prohru v prodloužení. Vegas Golden Knights utli jedenáctizápasovou vítěznou šňůru Tampy Bay, o což se výrazně přičinila nová posily Zlatých Rytířů Alec Martinez. Martin Frk vstřelil gól v druhém zápase v řadě, čímž pomohl Králům k výhře nad Floridou 5:4.

Washington Capitals doma přivítali trápící se Montreal, což mohl být ideální zápas pro Ovečkina, kdy dosáhnout mety 700 gólů v NHL.

A právě ruský forvard se postaral o první gól zápasu, když se po vyhraném buly chopil puku a prostřelil Careyho Price. Tento gól měl pořadové číslo 699 a kapitán domácích toužil vstřelit i ten sedmistý. Celkem vystřelil na soupeřovu branku šestkrát, ale podruhé už Price nepřekonal.

Montrealu se podařilo utkání obrátit a byli to Capitals, kdo v posledních vteřinách zápasu dotahoval. Tomu Wilsonovi se to 20 vteřin před koncem při hře bez brankáře podařilo, a o vítězi tak rozhodovalo až prodloužení. V něm se podruhé v zápase prosadil obránce hostů Ben Chiarot, který tím zařídil, že Montreal po pěti prohrách konečně slavil výhru.

Vegas se v domácím prostředí postavili Tampě Bay, hrající ve skvělé formě, i s novou posilou obráncem Alecem Martinezem, a byl to právě dvojnásobný držitel Stanley cupu, kdo se měrou největší zasloužil o vítězství Golden Knights.

Martinez nejprve dorážkou srovnal na 1:1 a poté založil útok, který skončil gólem Marka Stonea na 3:2. Právě tato asistence byla pro Martineze dvoustým bodem v NHL.

Americký obránce dostal více než 20 minut prostoru na ledě a kromě dvou kanadských bodů přispěl i čtyřmi zblokovanými střelami. Po vítězství jeho týmu 5:3 tak byl právem vyhlášen první hvězdou zápasu.

Los Angeles Kings jsou na samém dně Západní konference, ale poslední dobou se jim docela daří. Nedávno vyměnili ostříleného Toffoliho do Vancouveru za výběry v draftu a nadějného útočníka Maddena, ale na jejich výkonech to není znát.

Kings se dostali do vedení rychle, hned v druhé minutě zásluhou Vilardiho, ale za hosty odpověděl dvěma góly během dvou minut Barkov. O nerozhodný stav první třetiny se poté zasloužil Drew Doughty.

V druhé periodě přišel po gólech Huberdeaua a Moora okamžik Martina Frka. Ten si skvěle najel do předbrankového prostoru, kde ho našel Vilardi a český útočník si už věděl rady. Pro Frka to byl druhý zápas za sebou s vstřelenou brankou.

Florida sice zásluhou Hoffmana srovnala, ale o vítězství domácích Kings následně rozhodl obránce Ben Hutton, takže Martin Frk mohl slavit vítězství.

Výsledky noční NHL:

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 3:4 po prodl. (2:1, 1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 1. Bjorkstrand, 10. N. Foligno, 24. Matteau - 10. Konecny, 35. Aude-Kubel, 36. Giroux, 64. K. Hayes

New Jersey Devils - San Jose Sharks 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Bratt (ZACHA), 43. P.K. Subban - 8. Heed

Toronto Maple Leafs - Pittsburgh Penguins 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 28. Muzzin, 31. W. Nylander, 34. Kapanen, 44. Hyman

Washington Capitals - Montreal Canadiens 3:4 po prodl. (1:1, 1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 8. Ovečkin, 28. Eller, 60. T. Wilson - 18. Weber, 29. Gallagher, 41. a 61. Chiarot

Ottawa Senators - Winnipeg Jets 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Paul - 17., 18. a 59. Scheifele, 25. Connor, 26. Ehlers

St. Louis Blues - Arizona Coyotes 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky: 43. O'Reilly

Vegas Golden Knights - Tampa Bay Lightning 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 19. Martinez, 27. Stastny, 37. Stone, 41. Reaves, 41. Pacioretty - 8. Shattenkirk, 36. Stamkos (PALÁT), 59. Stamkos

Los Angeles Kings - Florida Panthers 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Branky: 2. Vilardi, 16. Doughty, 31. T. Moore, 39. FRK, 53. B. Hutton - 8. a 9. Barkov, 24. Huberdeau, 41. Hoffman

• Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

10:25 12:30