Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 9. 2018
video velký přestup k fotbalu

Boltova fotbalová kariéra nekončí. Už zná termín dalšího zápasu!

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Usain Bolt

Usain Bolt zná termín dalšího zápasu, do kterého naskočí. A navíc dostal další čas na to, aby přesvědčil, že je dobrým fotbalistou! Australský tým Central Coast Mariners prostě s jamajskou sportovní celebritou počítá, má to ale podmínku.

Dle informací uveřejněných webem CBC by měl jamajský sprinter naskočit do dalšího přípravného zápasu 12. října proti Macarthur South West United. Oficiální začátek australské sezóny A-ligy je poté o týden později. Bolt tedy bude hrát v generálce.

Usain Bolt má dalších několik měsíců, aby prokázal, zda jsou jeho schopnosti na australskou fotbalovou A ligu dostatečné.

Usain Bolt v dresu Central Coast Mariners
Zdroj: Profimedia Usain Bolt v dresu Central Coast Mariners

Sprinterská superstar se svou nezaměnitelnou pózou přitáhla k atletice pozornost snad celého světa. Nyní se však uchází o angažmá v australské fotbalové A lize. Šanci mu dal tým, ve kterém působil třeba současný kapitán australské reprezentace Mile Jedinak.


Sám Bolt se k informaci o svém dalším podílení na hře vyjádřil s lehkými obavami. „Pokud nastoupím, bude to pro mě velká věc. Prokáže se, zda se práce, co do fotbalu nyní vkládám, zúročuje. Trenér má ve mně snad důvěru a doufám, že vidí nějaké zlepšení.“


Hlavní trenér Central Coast Mariners Mike Mulvey se nechal slyšet, že počká až do ledna, než zhodnotí pokrok osminásobného olympijského vítěze.


Dvaatřicetiletý držitel světového rekordu zažil svůj první fotbalový debut za “námořníky“ v polovině září, kdy nastoupil proti amatérskému výběru Central Coast. Na hřišti si zahrál dvacet minut a jeho tým vyhrál vysoko 6:1. Bolt mohl z kraje 90. minuty dokonce přispět brankou, ale paradoxně křižný pas před brankou nejrychlejší muž planety nedoběhl. Informace, že se na stadionu v Central Coast objeví Usain Bolt přitáhla bez mála 10 000 fanoušků.

Usain Bolt v dresu Central Coast Mariners
Zdroj: Profimedia Usain Bolt v dresu Central Coast Mariners

Hlavní kouč Mulvey se o Boltovi vyjádřil, že očividně potřebuje čas. Rozumný čas k zhodnocení bude po zimě. V lednu se prý rozhodně, zda Boltova práce přinese ovoce.


Usain Bolt není jediný, kdo se po skončení své kariéry snažil uplatnit v jiném sportu. I Michael Jordan, bývalá basketbalová legenda se pokusila o start v nižší basebalové lize v roce 1994. Jeho výkony však nebyly zářné a tak se o rok později vrátil k Chicago Bulls a dovedl je k dalším třem titulům.

mka TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program