závod roku mistrovství světa

Bolta čeká závod o všechno! Jsem ve formě, směje se

Usain Bolt
Usain Bolt

Už jen tři dny! ten závod možná ukonči jednu velkou éru. Ale pokud Usain Bolt opět vyhraje, přiblíží se nesmrtelnosti. Na atletickém mistrovství světa v Pekingu dojde na souboj sebevědomého vyzyvatele Justina Gatlina s ještě sebevědomějším Jamajčanem.

Když Usain Bolt přiletěl do Číny, kde se má souboj uskutečnit, označil ostře sledovaný závod za souboj dobra se zlem. Narážel tak na to, že se postaví tváří v tvář muži, který byl už dvakrát nařčen z dopingu. Ale zároveň dodal, že ho Gatlinova minulost nezajímá.

"Všechno je v mých silách, to je vše, co k tomu mohu říci. Jsem ve skvělé formě a jsem šťastný tam, kam jsem se vypracoval. Připravoval jsem se dobře, můj start je dobrý a forma graduje v ten pravý čas,"
osvětlil své sebevědomí.

Přitom si celý svět myslí, že by měl mít obavy. je po zranění a časy, které v roce 2015 zaběhl byly nejhorší v kariéře. Proti němu navíc stojí muž, který 27krát v řadě vyhrál. A Bolt se mu vyhýbal. Nyní už nemůže. Ale aby Bolt Gatlina porazil, bude muset zřejmě zaběhnout čas možná okolo 9,70 sekundy, jenže letos se mu povedlo nejlépe 9,87. To Gatlin pod 9,80 běžel hned čtyřikrát.

"Samozřejmě, raději bych běžel ještě několik závodů jako test před šampionátem, ale trénoval jsem dobře a vše přichází tak, jak má," připustil Bolt. A pak zopakoval tradiční frázi. "Můj trenér je spokojený, to je klíčová věc. Když on je v pohodě, tak pokaždé vím, že jsme v dobré kondici. Jsem připravený," tvrdí.

Tedy pokud nezůstaneviset v blocích, jak bývá jeho zvykem. Start je pro Jamajčana pokaždé největší úskalí. "Start je pro mě pokaždé problém. Ale upravili jsme pár věcí před šampionátem a když jsem ve středu naposledy zkoušel zvedat se z bloků, můj trenér měl na rtech úsměv," odbyl Bolt starosti novinářů.

V neděli 23. srpna tedy nastane den D. Hladká stovka bude zřejmě hlavním závodem celého mistrovství světa. A ať už závod dopadne jakkoli, dva rivalové se zřejmě potkají čtyři dny poté znovu. To je na programu finále dvoustovky, která Boltovi sedí ještě víc.

• 01:05 03:00

Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas