Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.8. 2015 17:48
nejlepší sprinteři tahák pro fanoušky

Bolt vs. Gatlin. Kdo ovládne další bitvu sprinterských hvězd?

Justin Gatlin a Usain Bolt
Zdroj: profimedia.cz
Justin Gatlin a Usain Bolt

Na atletickém mistrovství světa se schyluje k další bitvě dvou nejlepších sprinterů současnosti. Po stovce se Usain Bolt a Justin Gatlin poperou o zlato i ve finále závodu na 200 metrů. První souboj vyhrál Bolt, vrátí mu Gatlin těsnou porážku?

Bolt triumfem na stovce potvrdil pozici sprinterského krále. Do Pekingu přitom nejel zrovna v nejlepším rozpoložení. Po zranění chyběl jeho výkonům obvyklý glanc a do závodní pohody se dostával pozvolna.


To Gatlinovi se dařilo vše, na co sáhl. Více než dva roky neprohrál a držel čtyři nejlepší časy sezony, všechny přitom pod 9,80 sekundy. Po těsném postupu Bolta do finále měl navíc navrch i po psychické stránce.


Není proti divu, že se nejen fanoušci atletiky na finálový běh v Pekingu těšili. A bylo se na co dívat. Asi 20 metrů před cílem ztratil Gatlin techniku, čehož lišák Bolt využil a díky dlouhému kroku a nesmírnému úsilí protnul cílovou rovinku o pár centimetrů dřív. Konkrétně byl Bolt rychlejší o setinu sekundy!Třiatřicetiletého Gatlina to ale nezlomilo a v semifinále se časem 19,87 sekund blýskl nejlepším výkonem ze všech. S přehledem postoupil i Bolt, který v závěru sice výrazně zpomalil, ale časem 19,95 dosáhl svého letošního maxima.

Anketa

Jak dopadne finálový běh na 200 metrů na MS v Pekingu?

Hlasovalo 122 lidí.


Je tak zaděláno na další parádní sprinterský souboj! Ten bude navíc okořeněný dvěma fakty. Fenomenální Jamajčan může přidat do své sbírky úspěchů už desátý titul mistra světa, Gatlin zase bude hájit více než dvouletou neporazitelnost. Rád by navíc ukončil čekání na světový titul.


Bývalý dopingový hříšník vybojoval zlatou medaili naposledy na světovém šampionátu v Helsinkách v roce 2005, kdy ovládl závod na 100 i 200 metrů.


Dvoustovkou vyvrcholí program šestého dne šampionátu. Souboj Bolt versus Gatlin začne v Pekingu ve 14:55 SELČ.

TN.cz