Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

zlatá tretra populární mítink

Už znám i hotelový pokoj, baví Bolt a hlásí: Jdu si pro devátou tretru!

Devátou účast na mítinku Zlatá tretra chce proměnit v deváté vítězství. Jamajský sprinter Usain Bolt přicestoval do své oblíbené Ostravy s jasným cílem. Ještě než se jej ale pokusí naplnit, vyznal se ze svých pocitů, které k populárnímu atletickému klání chová.

Když Boltova hvězda vyletěla vzhůru, stály o jeho účast nejslavnější mítinky světa. Ani jeden ale nezískal velkého showmana víckrát než Ostrava.
 

"Je toho více, co mám na Ostravě rád. Hlavně fanoušky. Lidi tu přijdou, ať se děje, co se děje. Ať je zima nebo hezky. Pokaždé tady je plný stadion. To je pro mě velká věc. Cítím se tu jako doma. Už i hotelový pokoj znám velice dobře. Je to vždy fajn pocit tu startovat," řekl třicetiletý sprinter, který první pozvánku do Ostravy obdržel už v roce 2004.
 

Tehdy se omluvil kvůli zranění, ale v roce 2006 už na Zlatou tretru přijel. "Já si vždy vzpomenu na počasí. Potřebuji teplo jako na Jamajce, ale tady často byla i zima. Letos jsem po příjezdu trochu šokovaný, jaké je teplo. Doufám, že to vydrží a zaběhnu nějaký dobrý čas," řekl Bolt ke svému chystanému startu na stovce.

Usain Bolt s trofejemi ze Zlaté tretry
Zdroj: Instagram

Že mu odhodlání nechybí, dokázal i na svém twitterovém profilu, kde zveřejnil fotografii se všemi osmi trofejemi z ostravského mítinku a připojil text "Moje sbírka Zlatých treter. Jdu si pro devátou!!!!"
 

Osminásobný olympijský vítěz už je ale nezlomně rozhodnutý, že po letošní sezoně pověsí tretry na hřebík. Nezviklá ho už údajně nic. "Ne. Jsem smířený s tím, že skončím. Dosáhl jsem všeho, čeho jsem chtěl dosáhnout. Mám na svou kariéru spoustu úžasných i těch méně hezkých vzpomínek. Ale byla to skvělá kariéra. Letos skončím," prohlásil Bolt.

msl, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program