Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 6. 2017
zlatá tretra populární mítink

Už znám i hotelový pokoj, baví Bolt a hlásí: Jdu si pro devátou tretru!

Zdroj: TV Nova

Devátou účast na mítinku Zlatá tretra chce proměnit v deváté vítězství. Jamajský sprinter Usain Bolt přicestoval do své oblíbené Ostravy s jasným cílem. Ještě než se jej ale pokusí naplnit, vyznal se ze svých pocitů, které k populárnímu atletickému klání chová.

Když Boltova hvězda vyletěla vzhůru, stály o jeho účast nejslavnější mítinky světa. Ani jeden ale nezískal velkého showmana víckrát než Ostrava.
 

"Je toho více, co mám na Ostravě rád. Hlavně fanoušky. Lidi tu přijdou, ať se děje, co se děje. Ať je zima nebo hezky. Pokaždé tady je plný stadion. To je pro mě velká věc. Cítím se tu jako doma. Už i hotelový pokoj znám velice dobře. Je to vždy fajn pocit tu startovat," řekl třicetiletý sprinter, který první pozvánku do Ostravy obdržel už v roce 2004.
 

Tehdy se omluvil kvůli zranění, ale v roce 2006 už na Zlatou tretru přijel. "Já si vždy vzpomenu na počasí. Potřebuji teplo jako na Jamajce, ale tady často byla i zima. Letos jsem po příjezdu trochu šokovaný, jaké je teplo. Doufám, že to vydrží a zaběhnu nějaký dobrý čas," řekl Bolt ke svému chystanému startu na stovce.

Usain Bolt s trofejemi ze Zlaté tretry
Zdroj: Instagram

Že mu odhodlání nechybí, dokázal i na svém twitterovém profilu, kde zveřejnil fotografii se všemi osmi trofejemi z ostravského mítinku a připojil text "Moje sbírka Zlatých treter. Jdu si pro devátou!!!!"
 

Osminásobný olympijský vítěz už je ale nezlomně rozhodnutý, že po letošní sezoně pověsí tretry na hřebík. Nezviklá ho už údajně nic. "Ne. Jsem smířený s tím, že skončím. Dosáhl jsem všeho, čeho jsem chtěl dosáhnout. Mám na svou kariéru spoustu úžasných i těch méně hezkých vzpomínek. Ale byla to skvělá kariéra. Letos skončím," prohlásil Bolt.

msl, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   15:15

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   15:40

   NBA – akce měsíce

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

 • Nova Sport 2

  • 11:15 12:55

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:55

   Teleshop

   19:10

   UFC Now (12)

Celý Program