Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2016 18:35
video slova atletického boha

Bolt je znovu v Česku! Jsem pár metrů před finišem, připustil

Zdroj: Nova Sport

V České republice je opět jeden z nejlepších sportovců na světě. Nejrychlejší muž planety Usain Bolt se ve středu objevil v Praze. Na Julisce navštívil malé sprintery v rámci dětského závodu Čokoládová tretra. Na tiskovce pak překvapil. Mluvil o konci kariéry!

Jen co Usain Bolt vystoupil auta, vzbudil davové šílenství. Děti na tribunách z se snažili ukořistit jeho podpis. I bez něj to byl ale nezapomenutelný zážitek. Těm nejlepším závodníkům Čokoládové tretry Bolt navíc předal medaile a jeden ze závodů také slavnostně odstartoval.

18

Galerie: Jak se změnil Usain Bolt v průběhu let

Usain Bolt 2002/2015

Hodnocení:

Jamajský sprinter následně bavil i na tiskové konferenci. Ukázal své tenisové dovednosti. Prozradil také, co ho jako první napadne při pomyšlení na Českou republiku. "Vážně? Určitě zima," smál se.


Došlo ale i na vážnější téma. Jamajčan sám připustil, že už se jeho kariéra pomalu blíží ke konci. "Jednoznačně jsem pár metrů před finišem. Budu se snažit dokončit kariéru tím nejlepším způsobem jak jen to bude možné," vyznal se.


Tím by kromě dalších zlatých medailí z Ria mohly být světové rekordy. Dosavadní z Berlína na 100 a 200 metrů jsou už sedm let staré. "Řídím se mottem, že nic není nemožné. Pokud všechno půjde podle plánu, rád bych se v Riu pokusil zaběhnout dvoustovku pod 19 vteřin. Na to se chci soustředit," plánuje. Současný světový rekord na 200 metrů je 19,19 setin sekundy. V Riu se tedy máme na co těšit.

ram TN.cz